ممنوعیت استفاده از سرسره های آبی فاقد استاندارد

1

چند سالی است که تفریحات آبی مورد توجه خانواده های ایرانی قرار گرفته است. پارک های آبی و تفریحات ساحلی بهترین مکان برای تخلیه هیجان و انجام چنین ورزشهایی است. متاسفانه گاهی دیده می شود که در مکان هایی غیر استاندارد خانواده ها اقدام به انجام چنین تفریحاتی می کنند که بعضا نتایج اسفناکی شامل حالشان می شود.

استاندارد سازی لوازم تفریحی یکی از مسائلی است که بسیار با اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گیرد. اخذ گواهینامه ایزو برای هر کسب و کاری خصوصا آنکه با جان مردم ارتباط مستقیم داشته باشند لازم و ضروری است. لازم است استاندارد های ملی و بین المللی در ساخت پارک های آبی و اماکنی از این دست مورد توجه قرار گیرند.

محمد مددی، مدیر کل استاندارد استان همدان با اشاره به اینکه با وجود پیگیری های انجام شده در راستای استانداردسازی سرسره های آبی، هیچ کدام از بهره برداران این تجهیزات موفق به دریافت گواهینامه ایمنی نشده اند، گفت: استخرهای عمومی که سرسره آبی آنها فاقد مجوز استاندارد هستند باید هرچه سریعتر نسبت به دریافت مجوز استاندارد اقدام کنند.

استاندارد سازی سرسره های آبی

استاندارد سازی سرسره های آبی

وی با بیان اینکه سرسره های آبی به عنوان یکی از تجهیزات پارک های آبی و استخرهای عمومی مشمول استاندارد اجباری است، افزود: سازمان ملی استاندارد ایران می تواند با رعایت موازین پیش بینی شده در قانون، برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان، حفظ سلامت و ایمنی فردی و عمومی، حصول اطمینان از کیفیت محصول، اجرای بعضی استانداردهای ملی ایران برای محصولات تولید داخلی و یا اقلام وارداتی را با تصویب شورای عالی استاندارد، اجباری اعلام کند.

مددی تاکید کرد: نهادهای صادرکننده مجوز بهره برداری باید بهره برداران را ملزم به اخذ تائیدیه های لازم بر اساس استاندارد مربوطه کنند و حق بهره برداری پس از اخذ تاییدیه های لازم استاندارد، صورت پذیرد.

اشتراک:

۱ دیدگاه