مقامات هندوستان کلیه ی ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند

0

مقامات هندوستان معاملات بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کرده و برنامه هایی برای قطع کامل معاملات بر پایه ی ارزهای دیجیتال دارند.
وزیر اقتصاد هند، آرون جیتلی در پارلمان هندوستان اعلام کرده است که با کلیه ی ارزهای دیجیتالی و رمزپایه مخالف بوده و استفاده و خرید و فروش این ارزها را غیرقانونی می داند.
پیش از این نیز بانک مرکزی هند معاملات بیت کوین را غیرقانونی دانسته و به مردم هندوستان اعلام کرده بود که هیچ گونه پشتیبانی از این ارز دیجیتال نمی کند.

 

ممنوعیت معاملات بیت کوین در هندوستان

ممنوعیت معاملات بیت کوین در هندوستان

این موضوع در شرایطی که مردم هندوستان یکی از بیشترین جمعیت های درگیر با ارزهای دیجیتال در جهان هستند، تاثیرات بسیاری را روی قیمت و نرخ بیت کوین و دیگر ارزهای رمز پایه گذاشته و به طور کلی معادلات جهانی این پول ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وزارت امور مالی هند معاملات بیت کوین را سرمایه گذاری متقلبانه خوانده و نظام این پول دیجیتالی را غیرمنصفانه و مغایر با اصول سرمایه گذاری و سودآوری منطقی قلمداد کرده است.
وی به سرمایه گذاران بیت کوین هشدار داده که هر آن روی لبه ی تیز چاقو قرار داشته و ممکن است کل سرمایه خود را از دست بدهند.
البته هندوستان تنها کشور نیست که دولت آن با ارزهای دیجیتال مخالفت کرده است. پیش از این نیز هیچ یک از بانک های مرکزی جهان بیت کوین و معاملات رمز پایه را به رسمیت نشناخته و دولت ها با معاملات روی پایه ی پول های مجازی مخالفت کرده اند. به این دلیل عمده که علاوه بر ریسک های قوی روی معاملات رمز پایه، معاملات روی ارزهای مجازی هیچ سودی برای دولت ها نداشته و امکان نظارت مستقیمی نیز روی آن ها ندارند، مقامات کشورهای مختلف هیچ جذابیتی در به رسمیت شناختن پول های رمز پایه نمی بینند.

اشتراک:

نظرات بسته اند