بهترین شهر های توریستی ایران در تور نوروز ۹۸ کجاست ؟

0

ایران کشوری پر از جاذبه های گردشگری ویک مقصد خوب برای انتخاب تور نوروز ۹۸ هم برای ایرانی ها و همچنین مسافران خارجی است. ما در این مقاله قصد داریم چند مورد از شهر های گردشگری ایران  را به شما معرفی کنیم. نوروز و نوروز گردی همیشه یکی از تعطیلاتی است که ایرانی ها آن را برای سفر کردن غنیمت می شمرند، حال شما میتوانید با مطالعه ی این مقاله بهترین مقصد را برای تور نوروز ۹۸ خود انتخاب کنید و از سفری دلچسب را برای خود و خانواده به ارمغان بیاورید.

 

مشهد و تبریز از بهترین مقاصد تور نوروز  را بیشتر بشناسید.

 

همانطور که میدانید ایران کشوری با جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی برای مسافران به این کشور زیبا است و در هر گوشه و کنار کشور جاذبه های زیادی برای گردشگران وجود دارد. شما در ادامه مطلب با چند شهر گردشگری و مقصد مناسب برای تور نوروز ۹۸ آشنا خواهید شد.

 

شهر معنوی مشهد در تور نوروز

مشهد، پایتخت معنوی ایران و یکی از شهرهای پر طرفدار در تور نوروز ۹۸ در ایران به شمار می آید که در ادامه مطلب جاذبه های گردشگری ای شهر زیبا را به شما معرفی میکنیم.

حرم امام رضا در تور نوروز ۹۸ مشهد

حرم امام رضا در تور نوروز ۹۸ مشهد

حرم مطهر امام رضا (ع) در تور نوروز مشهد :

مهمترین و ارزشمند ترین جایی که در شهر گردشگر پذیر مشهد در تور نوروز ۹۸ علاقهمندان به اهل بیت را به خود جذب میکند حرم مطهر امام رضا (ع ) است. حرم مطهر امام رضا (ع ) دارای ساختمان های مختلفی مانند :حرم، گنبد، گلدسته ها، صحن ها، ایوان ها و رواق ها است و از مهمترین بناهای تاریخی و مذهبی مشهد در سفر به این شهر شمار می آید.

 

پارک و شهر بازی ملت در تور نوروز مشهد :

پارک ملت مشهد در بلوار امامت واقع شده و یکی از بزرگترین پارکهای ایران و مهمترین جاذبه تفریحی در تور نوروز ۹۸ در مشهد است. این مجموعه یکی از کامل ترین مکان ها برای سرگرمی و تفریح اعضای خانواده است و  تفریحات مناسب برای هر سنی را برای شما فراهم کرده است. انواع این بازی ها شامل : پرواز در آسمان، آکروجت فضایی، تاپ کودکان، قطار خانوادگی، ماشین برقی، تاپ اسپین و صد ها بازی دیگر است که در تور نوروز ۹۸ مشهد میتوانید از آنها لذت ببرید.

شاندیز در تور نوروز ۹۸ مشهد

شاندیز در تور نوروز ۹۸ مشهد

دهکده ی ییلاقی شاندیز در تور نوروز  مشهد :

شاندیز از خوش آب و هوا ترین مناطق در نزدیکی مشهد است و با رودخانه ها  و دره ها یی با فضای جنگلی مکان مناسبی برای تفریح و لذت بردن از طبیعت در مشهد است. این مکان دیدنی علاوه بر طبیعت زیبا دارای مراکز خرید بزرگی مانند پدیده شاندیز نیز هست.

آرامگاه فردوسی در تور نوروز ۹۸ مشهد

آرامگاه فردوسی در تور نوروز ۹۸ مشهد

آرامگاه فردوسی در تور نوروز مشهد :

آرامگاه فردوسی در بیست کیلومتری مشهد و در جاده آسیایی – شهر تابران توس واقع شده است و یکی از مکان های معروف در مشهد است. مجموعه آرامگاه فردوسی با معماری منحصر بفرد و ایده گرفته شده از دوران هخامنشی، موزه ها و صنایع دستی برای مسافران تور نوروز ۹۸ بسیار جالب و دیدنی است.

 

پارک علمی بازیما در تور نوروز مشهد :

این پارک علمی در انتهای بلوار خیام و منطقه گردشگری سپاد و همچنین در نزدیکی باغ پرندگان سپاد یکی از جاذبه های تور نوروز ۹۸ واقع شده است. این پارک که بیشتر با هدف ایجاد تجربه های زیست شناسی، مریخ نوردی، ژیکروسکوپ فضایی برای کودکان و نوجوانان ایجاد شده، مکان علمی مناسبی در سفر به مشهد است.

 

 

شهر توریستی تبریز در تور نوروز :

یکی از سردترین شهر های ایران و در عین حال زیباترین مکان های ایران شهر تبریز است که با آب و هوای مطبوع نوروزی خود هر ساله گردشگران زیادی را در تور نوروز ۹۸ به سمت خود جذب میکند. در ادامه مبحث چند نمونه از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا در  نوروز را بیان میکنیم.

مسجد کبود در تور نوروز ۹۸ تبریز

مسجد کبود در تور نوروز ۹۸ تبریز

 

مسجد کبود در تور نوروز  تبریز :

این مسجد تاریخی در زمان ابومظفر جهانشاه قراقویونلو ساخته شده است. این مسجد با قدمت چندین و چند ساله تاکنون بر اثر بلایای طییعی بسیار آسیب دیده ولی مطمئنا هنوز هم از مکان های پرطرفدار در تور نوروز ۹۸ تبریز خواهد بود.

 

مقبره الشعرا در تور نوروز  تبریز :

قبرستان سرخاب که تاریخ احداث بنای اولیه ی آن مربوط به قبل از قرن هشتم هجری می باشد و تاکنون بیش از۴۰۰  شاعر نامدار در آن دفن شده اند.

 

روستای کندوان در تور نوروز  تبریز :

این روستای حیرت انگیز که در دل کوههای آتش فشانی سهند قرار گرفته و خانه های لانه زنبوریه این روستا یک مکان دیدنی در تور نوروز ۹۸ به تبریز است.

ارگ تبریز در تور نوروز ۹۸ تبریز

ارگ تبریز در تور نوروز ۹۸ تبریز

 

ارگ تبریز در تور نوروز  :

ارگ تبریز که قدمت آن به دوره ی ایلخانیان برمیگردد در قدیم مکانی برای اعدام مجرمان بوده است. این مکان تاریخی در خیابان امام خمینی شهر تبریز واقع شده و یک مکان پر طرفدار برای مسافران تور نوروز ۹۸ به حساب می آید.

 

پارک ایل گلی در تور نوروز  تبریز :

پارک ایل گلی که به پارک شاه گلی نیز معروف است یک مکان زیبا برای تفریح و پیک نیک خانوادگی در تور نوروز ۹۸ است و امکانات رفاعی فراوانی را برای مسافران فراهم کرده است.

 

سخن پایانی

ما در مقاله بالا شما را با دو نمونه از بهترین شهر های توریستی ایران در تور نوروز ۹۸ آشنا کردیم. شما میتوانید با مطالعه متن بالا اطلاعاتی راجع به شهر مشهد و تبریز و همچنین جاذبه های گردشگری این شهر ها را بدست بیاورید و با استفاده از این اطلاعات سفری به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند