مغلطه: راهنمای درست اندیشیدن

0

کتاب مغلطه: راهنمای درست اندیشیدن نوشته ی جمی وایت را برای دانلود کتاب فلسفه با تخفیف 50 درصدی از اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو توصیه می کنیم.

اگر تا کنون اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو را نصب نکرده اید، برای دانلود و نصب این اپلیکیشن می توانید به گوگل پلی به آدرس زیر مراجعه کرده و اقدام لازم را انجام دهید:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fidibo.reader

معرفی کتاب مغلطه

کتاب مغلطه در دوازده فصل نوشته شده و همان طور که اسم آن به نظر می رسد، برای اصلاح تفکر و قدرت استنتاج ارائه شده است.

نویسنده ی کتاب، جمی وایت، سال ها به تدریس علم فلسفه در دانشگاه کمبریج مشغول بوده و جایزه ی معتبر مجله ی تحلیل برای بهترین مقاله را نیز از آن خود کرده است.

هر یک از دوازده فصل این کتاب به یکی از مغلطه های در نظر گرفته شده توسط نویسنده اختصاص یافته است. سپس این مغلطه ها باز شده و محتوای آن ها روشن می گردد. و نویسنده سعی می کند روش استدلال و منطق غلطی که در اذهان جای افتاده را بهبود ببخشد.

دانلود کتاب فلسفه | کتاب مغلطه اثر جمی وایت

دانلود کتاب فلسفه | کتاب مغلطه اثر جمی وایت

بخشی از کتاب مغلطه

همه طرفدار عدالت اند. فقط سر این موضوع که چه چیزی عادلانه و چه چیزی ناعادلانه است با هم اختلاف دارند. «عدالت» از این لحاظ یک کلمه هورا است. کافی است اعلام کنید طرفدار آن هستید تا همه هورا بکشند و موافقتشان را اعلام کنند، حتی اگر در مورد عادلانه بودنِ هر مسئله ریز و درشتی با شما مخالف باشند.

گذشته از عدالت، کلمات آرمانی دیگری مانند صلح، دموکراسی، برابری و بسیاری دیگر وجود دارند که همه مردم صرف نظر از محتوایشان به آن ها اعتقاد دارند.

و بعد نوبت کلمه هُو می رسد: جنایت، قساوت، خودخواهی و از این قبیل. همه صرف نظر از این که چه نوع کشتاری را جنایت می دانند، اتفاق نظر دارند که جنایت کار غلطی است. بسیاری از کسانی که به دلیل کتک زدن فرزندانشان با مخالفت و اعتراض قانونگذاران اروپایی روبه رو شده اند، با خشونت مخالف اند؛ آن ها معتقدند تربیت فرزندان بدون منضبط کردنشان از طریق تنبیه جسمانی بی رحمانه است…

برای خرید کتاب، در نسخه ی کاغذی می توانید به آدرس زیر در دیجی کالا مراجعه کرده و این کتاب را خریداری کنید:

https://www.digikala.com/Product/DKP-175804/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%BA%D9%84%D8%B7%D9%87-%D8%A7%D8%AB%D8%B1-%D8%AC%D9%85%DB%8C-%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA

اشتراک:

نظرات بسته اند