با معروف ترین غذاهای اصفهان آشنا شوید

0

اصفهان یکی از بهترین شهرهایی است که می توان به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرد. این شهر زیبا و تاریخی دارای جاذبه های گردشگری بسیار است. جالب است بدانید که شکم گردی هم در این شهر فوق العاده است. رستوران های شهر دارای طراحی و معماری تاریخی رستوران است که همین امر، شکم گردی در رستوران را لذت بخش می کند. در سفر به اصفهان خوب است که معروف ترین غذاهای اصفهان را حتما امتحان کنید. با ما باشید تا با غذاهای اصفهان آشنا شوید.

معروف ترین غذاهای اصفهان

بریونی

معروف ترین غذای اصفهان، بریونی است. این غذا نه تنها در اصفهان بلکه در سایر شهرها هم جذابیت ویژه ای دارد. برای درست کردن بریونی، از گوشت، پیاز، روغن، دارچین، نعناع خشک زعفران و کشک استفاده می کنند و در اصفهان آن را به همراه جگر سفید پخته و چرخ شده، آب ‌گوشت ، نان سنگک، کشک، ریحان و دوغ خنک سرو می کنند.

بریونی

بریونی

کباب مشتی

غذای بعدی که در اصفهان پیشنهاد می کنیم حتما میل کنید، کباب مشتی است. این غذا طعمی ملس دارد و معمولا آن را با نان میل می کنند. کباب مشتی از گوشت چرخ کرده، آرد نخودچی، شیره، زردک یا هویج،ادویه‌ های خوش‌عطر، پیاز و سرکه درست می کنند و بسیار خوشمزه است.

یخمه ترش

این غذا را در معدود رستوران های اصفهان می توانید بیابید، اما اگر در منوی رستورانی این غذا را دیدید، حتما سفارش دهید، چرا که طعم بسیار خوبی دارد. یخمه ترش از زرد آلو، آلو، گوشت گوسفند، برنج و شکر درست می شود و با نان سنگک سرو می کنند.

حلیم بادمجان

اگر بادمجان دوست دارید، این غذا برایتان بهترین گزینه است. این غذای محلی از بادمجان سرخ شده به همراه گوشت سردست یا گردن، سیر رنده شده، نعناع داغ، کشک، پیاز سرخ شده، زعفران درست می شود و در زمستان حسابی طرفدار دارد.

کله جوش

و اما یک غذای دلچسب و مقوی. کله جوش پر است از پروتئین و کلسیم و بسیار خوشمزه است. این غذا از کشک فراوان، گردو، آرد، پیاز، نعناع خشک و آب و بعضا گوشت چرخ کرده درست می شود و با نان سرو می شود.

کله جوش | معروف ترین غذاهای اصفهان

کله جوش | معروف ترین غذاهای اصفهان

کوکو قندی

بله این کوکو شیرین است و ار غذاهای شیرین لذت می برید، حتما از کوکو قندی خوشتان می آید. برای تهیه کوکو قندی از سیب ‌زمینی، تخم‌مرغ، زعفران، شکر، گلاب و جوهر لیمو استفاده می کنند که بسیار خوشمزه می شود.

آش سماق

اگر بخواهید از لیست آش های اصفهان یکی را نام ببریم، آش سماق یکی از گزینه ها است. این آش یکی از پایه های ثابت سفره ای اصفهانی ها در زمستان است و با طعم ترشی که دارد، جایگاه خوبی نرد افراد باز کرده است. این غذا از گوشت چرخ‌ کرده، آرد برنج یا برنج خرد شده، سبزی، سماق خشک و پیاز درست می شود و بسیار خوشمزه است.

قیمه ریزه

قیمه ریزه را معمولا در وعده ناهار درست می کنند و با ماست و ترشی میل می کنند. گوشت گوسفند چرخ کرده، آرد نخودچی، گوجه ‌فرنگی، پیاز رنده شده، پیاز سرخ کرده، نعناع خشک و روغن و رب گوجه فرنگی مواد این غذا را تشکیل می دهند.

قیمه ریزه

قیمه ریزه

شله بریان با زیره

این غذا از گوشت‌ گوسفندی، زیره‌ ی سیاه، برنج و پیاز تهیه می شود و به راحتی درست می شود و بسیار خوشمزه است.

چنانچه قصد شکم گردی در اصفهان را داشتید، این غذاها را حتما امتحان کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند