معرفی کتاب آیین دوست یابی، دیل کارنگی

1

دوست یابی همیشه از پسندیده ترین کارهایی بوده که هر کسی میتواند انجام دهد. در واقع انسان با دوست معنا میابد و زندگی اش از روزمرگی در می آید. از آنجا که دوستان تاثیر بسزایی در شکل گیری شخصیت افراد دارند همیشه در امر انتخاب دوست باید نهایت دقت را داشت.

قدیمی ها گفته اند بهترین دوست انسان کتاب است. اما حالا باید گفت بهترین کتاب دوستیابی کدام است؟

یکی از برترین کتب منتشر شده در زمینه دوست یابی کتابی است اثر دیل کارنگی (dale carnegie) که با عنوان «آئین دوست یابی» منتشر شده است. حتی با وجود گذشت حدود یک قرن از تالیف این کتاب، بازهم همیشه جزو کتاب های پرفروش و ارزشمند در حیطه ارتباطات به شمار می رود.

کتاب آئین دوست یابی نخستین بار در سال ۱۹۳۷ منتشر شد و یکی از پرفروش ترین کتاب ها در تاریخ نشر بین المللی است و البته در کشور ما نیز فروش فوق العاده ای را تجربه می کند.

این کتاب شامل چهار بخش است که هر کدام به بیان موضوعاتی میپردازد. در ادامه هر کدام را به اختصار توضیح میدهیم.

کتاب آیین دوست یابی

کتاب آیین دوست یابی

بخش اول: در این بخش شیوه های اساسی و راز رفتار با افراد توضیح داده شده است.

بخش دوم: در این بخش روش های محبوب شدن در بین مردم برای این که در برخورد اول تاثیرگذار باشیم و توجه دیگران را به خود جلب کنیم.

بخش سوم:در این بخش راه هایی که قطعا به دشمن تراشی می انجامد و روش های پرهیز از دشمن تراشی و حل فصل شکایت ها بیان می شود.

بخش چهارم:در بخش آخر کتاب آموزش داده می شود که چگونه بدون رنجاندن افراد آن ها را تغییر دهیم و اگر مجبور هستیم ایراد بگیریم از چه راهی استفاده کنیم.

دیل کارنگی (Dale Carnegie) از اساتید مهم آموزش اصول روابط انسانی بوده است.هیچ کس به اندازه او نسبت به تغییر مسائل جاری و زندگی روزمره حساسیت نداشت، او مدام روش های خود را به روز می کرد و آن ها را ارتقا می داد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. آرین خدادای در

    واقعا پیدا کردن دوست آموزش می خواد ،نه اینکه نمیشه دوست پیدا کرد ها، بلکه دوست واقعا نمیشه پیدا کرد