معرفی چند غذای فست فودی سالم

0

معمولا افرادی که بیشتر نگران سلامتی شان هستند از خوردن غذای فست فودی خودداری می کنند در حالی که به این غذاهای خوشمزه علاقه دارند. هیچ نگران نباشید متخصصین تغذیه زمان افتتاح و راه اندازی فست فود به فکر همه جور افراد بوده اند و غذاهای سالمی هم در منوی فست فود ها وجود دارد که ارزش غذایی بالایی دارند.

ساندویچ مرغ سوخاری: خیلی از فست فودها ساندویچ مرغ ارائه می دهند. نکته این است که آن را بدون مایونز یا سس بخواهید و حتما در نان جو بخواهید.

سیب زمینی سرخ شده فلفلی: این یک غذای متعادل از پروتئین، کربوهیدرات، چربی است و نیمی از نیاز روزانه به فیبر را تامین می کند 12 گرم فیبر دارد.

سینه ی مرغ کبابی با سیب زمینی پخته شده و ذرت: این ترکیبات پر از پروتئین (41 گرم) و مقدار متعادل کربوهیدرات (49 گرم) و 10گرم چربی است. یک وعده غذایی شامل سینه مرغ کبابی وسیب زمینی و ذرت ، 430 کالری دارد.

ماهی و مرغ سرخ شده در سس سویا با برنج: این غذا اگر با برنج قهوه ای درست بشود به جای برنج سفید بهتر می شود، میزان سدیم قطعا بالاست 1461 میلی گرم. و میزان چربی اشباع شده ی کمتری دارد در حالی که سرشار از پروتئین است (25 گرم) وکمی فیبر ( 4گرم)

غذای فست فودی

غذای فست فودی

سالاد میوه با ماست: سالاد با مرغ کبابی در بیشتر منوهای غذای فست فودی وجود دارد، مرغ کباب پز میشود و سرخ نمی شود، و تزئین آن هم روشن است. ولی منوی غذایی از آن بهتر سالاد میوه با ماست است که غنی از فیبر و پروتئین است و کمترین میزان چربی را در بین سالادها دارد.

برگر و سالاد سبزیجات: همبرگرهای سبزیجاتی در فست فودها به خوبی فراگیر شده، این همبرگر سبزیجاتی را بدون سس مایونز سفارش بدهید و ورقه ی پنیر روی آن به دلخواه شماست. این به طرز عجیبی باید ساندویچ خوشمزه ای باشد، که به جای گوشت با سویا درست می شود، از 7 گرم فیبر ، 22گرم پروتئین (اگر پنیر بگذارید 25 گرم پروتئین). با یک سالاد فصل یک غذای کامل و خوب است.

سلاندویچ سبزیجات متشکل از کاهو، گوجه فرنگی، فلفل سبز، خیار و پیاز و نان تازه پخته شده؛ یک پیشنهاد سبزیجاتی خوب دیگر ، مخصوصا اگر بخواهید میزان مصرف سدیم را کنترل کنید، ساندویچ سبزیجات است، که 5 گرم فیبر ، 410میلی گرم سدیم دارد. با یک کاسه سوپ سبزیجات همراهش کنید تا یک وعده غذایی کامل بشود.

اشتراک:

نظرات بسته اند