معرفی ورزشگاه سنت پترزبورگ؛ میزبان بازی ایران – مراکش

0

چند روزی به برگزاری رقابت های جام جهانی روسیه باقی نمانده است و همه هواداران تیم ملی ایران منتظر هستند تا تیم ملی ایران اولین بازی خود را در ورزشگاه سنت پترزبورگ برابر مراکش انجام دهد.

ایران که در مرحله مقدماتی رقابت ها با پرتغال، اسپانیا و مراکش هم گروه است. بدون شک دیدارهای دشواری را خواهد داشت. اولین بازی ایران یک روز پس از آغاز رقابت ها یعنی 25 خرداد ساعت 18:30 در ورزشگاه کرستوفسکی، سنت پترزبورگ برگزار می شود.

ملی پوشان ایران در دومین دیدار ساعت 21:30 روز 30 خرداد در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می رود و در نهایت ایران در سومین بازی خود در ساعت 21:30 روز 4 تیر در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد رفت.

ورزشگاه سنت پترزبورگ که با عنوان های مختلف از جمله ورزشگاه Zenit Arena، ورزشگاه Krestovsky و Piter Arena شناخته می شود، استادیوم تازه ای از باشگاه Zenit است. این ورزشگاه در محل استادیوم سابق Kirov ساخته شده است.

برنامه ریزی برای ورزشگاه سنت پترزبورگ در اواخر سال 2005 آغاز شد و اولین کارهای ساخت و ساز در پایان سال 2008 آغاز شد.

استادیوم در ابتدا برنامه ریزی شده بود تا در سال 2009 تکمیل شود، اما کار با چندین تأخیر از جمله یک طراحی مجدد برای رعایت الزامات FIFA و بررسی تقلب، مواجه شد.

ورزشگاه سنت ‌پترزبورگ روسیه

ورزشگاه سنت ‌پترزبورگ روسیه

ورزشگاه سنت پترزبورگ ابتدا باید توسط شرکت گاز روسیه گازپروم حمایت می شد، اما پس از آنکه آن ها از این پروژه دست کشیدند، بودجه این پروژه توسط دولت شهر سنت پترزبورگ به تصویب رسید. در نهایت در سال 2016 کار به سرعت پیشرفت کرد و استادیوم در آوریل 2017 تکمیل شد، با این حال هزینه های کلی از یک میلیارد دلار پیشی گرفته و هم اکنون یکی از گران ترین استادیوم هایی است که تاکنون ساخته شده است.

این ورزشگاه توسط شرکت معماری ژاپن، Kisho Kurokawa طراحی شده و شبیه به یک سفینه فضایی با پشت بام است که چهار ستون را نگه داشته و بسیار شبیه به استادیوم ژاپنی تویوتا که توسط همان شرکت طراحی شده است.

استادیوم سنت پترزبورگ یکی از مراکز بازی های جام جهانی 2018 در روسیه است که در طی آن میزبان چهار بازی اول گروه ها، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و مسابقه جایگاه سومی است.

اشتراک:

نظرات بسته اند