معرفی مراکز رشد استان ایلام

1

یکی از معضلاتی در جامعه ما ریشه دوانده بیکاری است. برای گذشتن از این بحران مسولان مربوطه تا کنون راهکارهای بسیاری پیشنهاد داده اند که یکی از آنها کار آفرینی است.

همه می دانیم که کار آفرینی صحیح می تواند مشکلات بیکاری را تا حد بالایی از سر راه بردارد. افراد به جای آنکه بدنبال سایت استخدام آنلاین یا آگهی روزنامه ها باشند بهتر است تا ایده هایشان را جامعه عمل بپوشانند.

کارآفرینی فرآیند شناسایی و بهره برداری از فرصت ها است. فرآیندی است که در طی آن فردی بنام کارآفرین با داشتن دانش قبلی در حوزه ای خاص توانایی تشخیص فرصت را پیدا کرده و پس از تشخیص ارزش تجاری آن اقدام به کسب منابع و اطلاعات مورد نیاز برای بهره برداری از فرصت می کند.

از آنجایی که کارآفرینان اغلب برای اجرا کردن ایده های شان نیازمند حمایت های مادی و معنوی هستند، مراکز رشد فناوری با فراهم آوردن امکاناتی نظیر دسترسی آسان و سریع به زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی، خدمات و مشاوره های عمومی، هم افزایی و … راه اندازی شده اند.

استان ایلام

استان ایلام

مراکز رشد فناوری تحت نظارت و مدیریت متخصصان حرفه ای هستند، که با ایجاد انعطاف پذیری های بیشتر فضای کسب و کار را برای تازه واردان این عرصه تسهیل می کنند.

اینگونه مراکز در سطح کشور هنوز به اندازه ای نرسیده اند که بتوانند پاسخگوی تمام جامعه باشند اما با پیگیری و تلاش می توان به جایگاهی رسید که پدیده کار آفرینی همه گیر شود و مشکلات بیکاری از سر راه برداشته شوند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. عباس ضیایی در

    بیکاری برای نسل دهه ی 90 خیلی خوب می شه. انقدر تعدادشون کمه که فکر کنم کار زیاد هم بیاریم.بچه های ماها زندگی خوبی رو سپری م یکنن. هم دانشگاه راحت می رن و هم کار راحت پیدا می کنن