غذاهای معروفی که در دنیا با تخم مرغ درست می کنند

0

تخم مرغ غذایی بسیار مقوی است اما معمولا در مکان های لوکس با طراحی داخلی رستوران فوق العاده، یک تخم مرغ سرو نمی شود. اما جالب است بدانید همین تخم مرغ در گوشه و کنار جهان و در همان رستوران های بسیار لوکس، به طرقی درست می شوند که اتفاقا طرفداران زیادی هم دارد. ما در ادامه مطلب قصد داریم غذاهای معروفی که در سراسر دنیا با تخم مرغ درست می کنند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی غذاهای معروف با تخم مرغ

تخم مرغ اسکوچ

 

تخم مرغ اسکوچ

تخم مرغ اسکوچ

تخم مرغ اسکوچ یکی از غذاهای تخم مرغی است که در بریتانیا درست می شود. برای تهیه این غذا، در ابتدا تخم مرغ را آب پز می کنند و بعد پوست آن را جدا می کنند. سپس سوسی می آورند و تخم مرغ را لای گوشت سوسیس می گذارند و سپس روی آن آرد سوخاری می پاشند و سرخ می کنند تا حسابی طلایی شوند. این غذای تخم مرغی بسیار محبوب و خوشمزه است.

میگاس

میگاس

میگاس

 

نام غذای بعدی تخم مرغی، میگاس است. این غذا در اصل یک غذای اسپانیایی و پرتغالی است و از ترکیب، تخم مرغ، سبزیجات، گوشت و نان درست می شود. در برخی از کشورها به جای نان از نان تورتیلا استفاده می کنند و روی آن سس سالسا و پوره لوبیا می ریزند.

شاکشوکا

 

شاکشوکا

شاکشوکا

غذای تخم مرغی بعدی شاکشوکا نام دارد و یکی از بهترین و محبوب ترین غذاهای خاومیانه مجسوب می شود. برای تهیه شاکشوکا از گوجه، فلفل و پیاز استفاده می کنند، آن ها را با هم ترکیب می کنند و کمی هم زیره سبز به آن اضافه می کنند و یک تخم مرغ روی این ترکیب می شکنند. این غذا در واقع نوعی صبحانه مقوی است و در خاورمیانه بسیار محبوب است.

منمن

منمن

منمن

شاکشوکا

شاکشوکا

این غذا چیزی شبیه به املت است که در شمال آمریکا درست می شود. برای درست کردن این املت از سبزیجات استفاده می کنند و درون روغن و ادویه می پزند، سپس تخم مرغ را به آن اضافه می کنند و آن ها را با هم می زنند و سپس این غذا را با پنیر، زیتون و نان میل می کنند و با فلفل قرمز حسابی تند می کنند.

تورتیلا اسپکنولا

تورتیلا اسپکنولا

تورتیلا اسپکنولا

 

غذای بعدی بسیار خوشمزه، تورتیلا اسپکنولا نام دارد که برای تهیه آن از تخم مرغ، پیاز و سیب زمینی استفاده می شود و با هم ترکیب می کنند. سپس سیب زمینی را می پزند و ورقه ورقه می کنند و بعد پیاز را به همراه سیب زمینی به آن اضافه می کنند. تخم مرغ زده شده را با آن ها قاطی می کنند و صبر می کنند تا پخته شود. این غذا به همراه سالاد سرو می شود و بسیار خوشمزه است.

همان طور که مشاهده کردید، تخم مرغ می تواند با ترکیبات مختلفی، غذاهای بسیار جذابی را ایجاد کند به گونه ای که حتی در شکم گردی در شهرها و کشورهای دور، برای مسافران هیجان انگیز باشد.

با ما همراه باشید چرا که این مطلب ادامه خواهد داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند