معرفی ایده های نو برای طراحی داخلی فست فود

0

آیا تا به حال فکر کرده اید که صاحب یک فست فود شوید؟ آیا تا به حال به طراحی داخلی فست فود خیالی خود فکر کرده اید؟ می دانید دکوراسیون فست فود شما چقدر می تواند در جذب مشتری موثر باشد؟ می دانید که میز فست فود چقدر در دکوراسیون و طراحی داخلی نقش به سزایی دارد؟ اگر فکر می کنید که می توانید صاحب یک فست فود موفق شوید با همراه همراه باشید تا اطلاعاتی دقیق و کامل در اختیارتان قرار دهیم.
اولین مسئله ای که نظر مشتری را جلب می کند, سردر و ظاهر ساختمان است و پس از آن دکور, طراحی میز و صندلی, نور پردازی, رنگ, کف سالن و … می باشد. فست فود هایی هستند که طراحی و تشیکلات و نور پردازی و فضای مناسبی دارند, این نوع فست فود ها باعث می شوند, محیط گرم و صمیمی و شادی به مشتری القا کنند.

اهمیت طراحی دکوراسیون فست فود

اگر به دنبال ایده ای تازه برای عوض کردن و یا تازه کردن فضای فست فود خود هستید, می توانید به فست فود های مورد علاقه ی خود بروید و ایده های تازه بگیرید و با اندکی تغیر آن ایده ها را در محل فست فود خود به کار گیرید. فست فود ها, رستوران ها و کافی شاپ ها از جمله مکان هایی هستند که مردم به دور از دغدغه ها و روزمرگی ها به آن جا پناه می برند و با آرامش و به دور از کشمکش اوقات فراغت ود را در آن سپری می کنند. بسیاری از افراد با دوستان و آشنایاان خود به فست فود ها می روند و به دنبال آرامش می گردند.

چند ایده برای طراحی داخلی فست فود

1. لامپ های برنجی

همیشه استفاده از لامپ های برنجی ایده ی فوق العاده ای بوده است. لامپ های معلق برنجی در هر مکانی کاربرد دارد. در حقیقت تصور اینکه رستورانی با لامپ برنجی جذابیت نداشته باشد, غیر ممکن است.

2. دیوار های منقش

دیوار های طراحی شده و منقش در طراحی داخلی فست فود غوغا می کند. این طراحی های می تواند با نوع غذاهایی که ارائه داده می شود و یا با الگو های رنگی هم شکل و هم سو باشد. به طور مثال یک رستوران دریایی در نیویورک با طراحی های برجسته و زیبا نظر بسیاری از افراد را به خود جلب می کند. این دیوار ها حالتی بسیار خیره کننده دارد . دیوار های برجسته نمایی طبیعی و نزدیک دارد به صورتی که افراد احساس نزدیکی بیشتری با محیط اطراف خود دارند.

3. قفسه های باز

برای تزئین فست فود خود از قفسه های باز استفاده نمایید. از هر عنصری می توانید برای دکوراسیون الهام بگیرید. در قفسه ی های باز می توانید وسایل تزئینی و دکوری قرار بدهید, شیشه های مختلف, انواع مختلف سس ها, انواع طعم دهنده ها, ادویه ها و انواع ظروف خاص را می توانید در این قفسه ها جای بدهید. این کار نگاه مشتری را به خود جلب می کند.

دکوراسیون فست فود

دکوراسیون فست فود

4. کاشی های جذاب

کاشی های ساده بسیار زیبا و شیک هستند اما بهتر است بدانید که در طراحی داخلی فست فود و رستوران استفاده از کاشی های طرح دار و رنگی بسیار زیبا تر و جلوه دار تر است. به طور مثال کاشی هایی با طرح زیگزاگ, کاشی های منقش, زیبایی دکوراسیون داخلی فست فود را بیشتر می کند. جالب است بدانید که استفاده از کاشی هایی که رگه های خاکستری دارد, موجب می شود بعد بیشتری به فضای فست فود داده شود.

5. صندلی های رنگی

یکی از مسائل مهم برای داشتن یک فست فود مورد قبول, انتخاب صندلی است. صندلی های رنگی یکی از گزینه های خوب برای فست فود است. صندلی های رنگی به فضای فست فود و رستوران روح و زندگی می بخشد. می توانید از دیوار های آجری و میز و صندلی هایی در یک هارمونی, استفاده نمایید و فضای کاملا متفاوت خلق کنید.

6. آثار هنری

بهتر است بدانید که هنر یکی از مهم ترین عناصر حیاتی در دکوراسیون به حساب می آید. رستوران و یا فست فود یکی از مکان هایی است که به این عنصر اساسی جهت زیبا و دلنشین نشان دادن فضا نیاز دارد. به طور مثال یک پنجره یکوچک چهار گوش فضایی کاملا متفاوت و خاص ایجاد می نماید. استفاده از اسباب تزئینی نظیر دیوار کوب ها, مجسمه ها و حتی گیاهان خاص و کم یاب, آینه های تزئینی می تواند فضایی کاملا متفاوت خلق کند. تابلو های بزرگ نقاشی نیز می تواند ایده ای جالب و منحصر به فرد باشد.

7. گل ها و گیاهان

لازم به ذکر است که گل ها و گیاهان را نباید در طراحی داخلی فست فود, رستوران ها و مخصوصا کافی شاپ ها نادیده گرفت. گیاهان زندگی و روح به فضا می بخشند و رنگ سبزشان موجب سر زندگی و شادی می شود. گیاهان موجب می شوند که راه نفس کشیدن باز و آزاد شود و ریه ها پاکسازی بشوند. گیاهانی نظیر کاکتوس, بامبو, بنجامین, بنسا, حسن یوسف و گیاهان تزئینی دیگری فضایی خارق العاده را خلق می کنند.
در صورتی که بتوانید ایده های بالا و یا برخی از آن ها را در طراحی دکوراسیون فست فود خود استفاده نمایید, می توانید فست فودی ایده آل و فضایی دلنشین برای مشتریان خود به وجود آورید. در صورتی که موسیقی ملایم و زیبایی نیز در فضای فست فود خود پخش کنید, می توانید مطمئن شوید که مشتری های شما بیشتر از یک ساعت در فست فود دوام می آورند و به همین ترتیب سفارشات بیشتری می دهند. صاحب یک فست فود و رستوران بیشتر از این چیزی نمی خواهد.

اشتراک:

نظرات بسته اند