معرفی اعضای جدید شورای پروانه ساخت و نمایش خانگی

1

روز هفدهم دی ماه اعضای جدید شورای پروانه ساخت و نمایش خانگی به حکم رئیس سازمان سینمایی کشور منصوب شدند. عده ای معتقدند از زمان ظهور شبکه نمایش خانگی سینماها از رونق افتادند و صندلی سینما ها خالی تر از گذشته شدند. هرچند قرار بود شبکه خانگی نمایش بعنوان بازوی سینما باشد!

عصر روز یکشنبه 17 دی 96 جلسه معارفه اعضای جدید شوراهای پروانه ساخت و نمایش خانگی در سازمان سینمایی با حضور محمدمهدی حیدریان، ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت و حسین پارسایی مدیرکل دفتر نمایش خانگی برگزار شد.

در این جلسه رییس سازمان امور سینمایی با اشاره به اهمیت و فراگیری روزافزون فضای سایبری در آینده گفت: «نمایش خانگی» اصلی ترین عهده دار فضای آتیه فرهنگی است و ما هرچه بیشتر در این حوزه با برنامه و هدف مشخص پیش برویم حق بیشتری از سهم فرهنگ در جامعه را ادا کرده ایم.

محمدمهدی حیدریان در ادامه افزود: امروز نقش سینمای خانگی بسیار بیشتر از نقش سالن های سینما است، هرچند سینما هم تأثیر خودش را دارد اما باتوجه به مقایسه آمار مخاطبین، تاثیر نمایش خانگی از نظر فرهنگی بسیار بیشتر از سینما است.

 

شبکه نمایش خانگی

شبکه نمایش خانگی

در این جلسه بهمن حبشی، محسن علی اکبری، رضا مقصودی، عبدالله اسفندیاری، حسن بشکوفه، سعید رجبی فروتن و اسماعیل عفیفه به عنوان اعضای جدید شورای پروانه ساخت آثار ویدیویی معرفی شدند.

همچنین مهدی فرجی، بهروز مفید، محمد درمنش، فرشید سعیدی، رضا ایرانمنش، سعید رجبی فروتن و اسماعیل عفیفه به عنوان اعضای جدید شورای پروانه نمایش خانگی معرفی شدند.

تاریخچه آغاز به کار نمایش خانگی در ایران گویای فعالیت 20 ساله این حوزه در عرصه تصویر است که علاوه بر تلویزیون و سینما؛ مسیر جدیدی را پیش روی کارگردانان، تهیه کنندگان و بازیگران قرار داد. شروع فعالیت شبکه نمایش خانگی در سال 72 و با تاسیس موسسه رسانه های تصویری به صورت دولتی بود. در ادامه 32 موسسه در بخش خصوصی مجوز فعالیت گرفتند.

اشتراک:

۱ دیدگاه