مشاوره رستوران داری| چطور رستورانی متفاوت داشته باشیم؟

0

مشاوره و آموزش رستوران داری چیزی نیست که در چند جمله و توصیه خلاصه شود. اگر بخواهیم رستوران داری به سبکی مدرن و متفاوت داشته باشیم، بهره گیری از اصول حرفه ای به شکلی کاملا استادانه مفید خواهند بود.

در اینجا به نکاتی برای رستوران داری حرفه ای و مدرن می پردازیم.

1- مشتریان رستوران خود را شناخته و آن ها را آنالیز کنید

شما باید با شناخت کافی نسبت به مشتریان رستوران خود داشته باشید. اصولا قرار است چه گروهی به رستوران شما مراجعه کنند؟ جوانان؟ بزرگسالان؟ خانواده ها؟ تیم های اداری؟ زوج های جوان؟ و…

2- مشتریان در رستوران شما چه چیزی را جستجو می کنند؟

مشتری هایی که به رستوران شما وارد می شوند، در جستجوی چه چیزی هستند؟ مکانی دنج؟ منوی غذایی جذاب؟ غذاهای ارزان قیمت؟ منوی غذایی اروپایی؟ برخورد صمیمانه؟ با دانستن این ها و تعیین این که می خواهید مشتری ها در رستوران شما به دنبال چه چیزی باشند و به خاطر چه چیزی مراجعات بعدی پیدا کنند؛ سیاست گذاری خواهید کرد.

رستوران داری حرفه ای

رستوران داری حرفه ای

3- انتظار خود از میزان سودآوری را مشخص کنید

شما باید حد مورد انتظار سودآوری تان از رستوران را تعیین کنید. ممکن است بخواهید با پایین آوردن حاشیه ی سود به جلب رضایت مشتری پرداخته و در نهایت مشتری های وفادار مضاعفی کسب کنید.

4- تمام تجهیزات ضروری آشپزخانه رستوران را خریداری نمایید

در خرید تجهیزات ضروری برای راه اندازی آشپزخانه رستوران به هیچ وجه خساست به خرج ندهید. صرفه جویی در خرید تجهیزات آشپزی در نهایت منجر به شکست تیم آشپزی خواهد شد. کمبود زمان، پایین آمدن کیفیت و نقص در آشپزی چیزی ست که با نبود تجهیزات کافی به سرعت شاهد خواهید بود.

مشاوره رستوران داری

مشاوره رستوران داری

5- تاسیسات رستوران را به درستی و طبق اصول پیاده سازی کنید

شما برای نصب تاسیسات رستوران حتما باید از تیم خبره و کاربلد استفاده کنید. درغیراینصورت به راحتی امنیت کاری و فرآیندهای جاری رستوران خود را زیر مورد تهدید قرار خواهید داد.
اگر از ابتدا تاسیسات را به شکل درست و مطمئن پیاده سازی نکنید، در روزهای کاری و شلوغ رستوران ممکن است بخشی از این تاسیسات همه چیز را مختل سازد.

6- یک مدیر حسابداری مطمئن استخدام کنید

در صورتی که رستوران شما در ابعاد بزرگ و با حجم ورود و خروج حجیم قرار است مشغول به کار شود، باید حتما یک مدیر حسابداری قابل اطمینان و حرفه ای استخدام کنید. زیرا اگر قرار باشد خود شما هم به نظارت و سرکشی به بخش های مختلف رستوران و مدیریت کارکنان بپردازید و هم امور مربوط به حسابداری و حسابرسی را پیش ببرید، هیچ یک از این دو به خوبی و کمال انجام نخواهند پذیرفت.

7- نکات مربوط به نورپردازی را رعایت کنید

نورپردازی غیراصولی در رستوران ها موجب زدگی مشتریان شده و حتی اگر همه چیز رستوران شما عالی و در حد ایده آل باشد، با داشتن یک نورپردازی غیراصولی و آزاردهنده به سرعت مشتری های خود را از دست خواهید داد.
نورپردازی فاکتوری ست که می تواند محیط را فوق العاده دلچسب کرده و یا این که فضا را غیرقابل تحمل و آزاردهنده بنماید.

اشتراک:

نظرات بسته اند