مشاوره آنلاین یا از راه دور برای چه کسانی مفید است؟

0

کارهای و خدمات بسیاری وجود دارند که به صورت کار از منزل می شود انجام داد، سری به آگهی استخدام یا سایت های دورکاری بزنید بدون شک کاری مناسب و در حیطه تخصص خود خواهید یافت تا بتوانید به صورت دورکاری انجام دهید.

اگر تخصصی دارید که می شود به صورت آنلاین ارائه دهید حتما این کار ار انجام دهید چرا که بسیاری از افراد وجود دارند که به تخصص شما نیاز دارند اما بنا به هر دلیلی به یک متخصص دسترسی ندارند. مثلا افرادی که در روستا یا شهری دورتر از شما زندگی می کنند.

چرا به مشاور نیاز داریم؟

فراز و نشیب های منظم در زندگی امروزی بسیار رایج است. فشارها و چالش ها از دوران کودکی با رفتن به مدرسه آغاز می شود. تنش بین همکلاسی ها، دوستان و اعضای خانواده و همچنین محدودیت های مالی بخشی از زندگی ماست. ما از زمان بچگی با این چالش ها رشد می کنیم و بزرگ می شویم و مرحله به محله نیازمندی ها و دغدغه های جدیدی پیدا می کنیم.

هرچند برای روبرو شدن با بسیاری از ناملایمات خود را آماده می کنیم اما گاهی اوقات موانعی بر سر راه ما قرار می گیرد که عبورازآن ها به تنهایی بسیار سخت است. وقتی شما به بیماری آنفلونزا دچار می شوید سریعاً به پزشک مراجعه می کنید اما این سؤال وجود دارد که چرا هنگامی که به مشکلی روحی روانی برخورد می کنیم همین رفتار را از خود نشان نمی دهیم و به متخصص مربوطه مراجعه نمی کنیم.

در چنین شرایطی یک مشاور آنلاین می تواند مشکل گشای بسیاری از رنج ها و تنش های روحی باشد.

مشاوره آنلاین مناسب برای روستاها

مشاوره های آنلاین، اطلاعات کامل و جامعی درمورد مسائل گوناگون به افرادی که در مناطق روستایی یا دورافتاده زندگی می کنند می دهد.

چنین افرادی ممکن است به هیچ وجه به متخصصان دسترسی نداشته باشند زیرا خدمات مشاوره در منطقه ی جغرافیایی آنها ارائه نمی شود. مشاوره آنلاین یا از راه دور به آنها این امکان را می دهد که با صرفه جویی در زمان و هزینه و بدون سفر از این امکانات استفاده کنند.

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

مناسب برای کسانی که محدودیت های جسمانی و فیزیکی دارند

مشاوره های آنلاین برای کسانی که از کارافتاده هستند یا معلولیت دارند بسیار ثمربخش است. تحرک می تواند مشکلی بزرگ بر سر راه خدمات مشاوره ای باشد.
افرادی که به دلایل مختلف قادر به ترک خانه خود نیستند می توانند ازمشاوره های آنلاین به جای مشاوره های سنتی استفاده کنند.

راحتی و مقرون به صرفه بودن مشاوره

از آنجا که شما به راحتی می توانید از خانه خود در جلسات درمان آنلاین شرکت کنید، برنامه ریزی برای زمان بندی شرکت در جلسات برای شما آسان می شود. اما در شیوه های سنتی باید از متخصصین وقت بگیرید و در زمان مقرر مراجعه کنید که این عامل برای کسانی که درگیری های کاری زیادی دارند کمی سخت می شود.

مشاوره آنلاین اطلاعات بیشتری در اختیار افراد قرار می دهد

مشاوره های آنلاین اطلاعات زیادی در حوزه های مورد نیاز و علاقه شما در اختیارتان قرار می دهد. به عنوان مثال هر فردی ممکن است مسائل بهداشتی و جسمانی خود را با دوستان و خانواده در میان بگذارد اما در مورد مسائل روحی روانی اینگونه نیست و فرد ترجیح می دهد با آشنایان مشاوره نکند زیرا می ترسد مسائل شخصی اش فاش شود و دهان به دهان بچرخد.

مشاوره از راه دور

مشاوره از راه دور

می تواند یک ابزار آموزشی باشد

مشاوره های روانشناسی ابزاری مهم برای کمک به افراد برای شناخت بیشتر بهداشت روان است. حتی اگر احساس می کنید در این زمینه مشکلی ندارید مشاروه روانشناسی آنلاین می تواند به شما در ایجاد شناخت آسیب های روانی و تقویت شناخت شما کمک کند. در این صورت مطالب بیشتری در مورد رفتارهای روانی و استراتژی های مقابله با خطرات سلامت روانی خواهید آموخت.

صداقت در گفتار مشتریان

با تشخیص مشاور، امکان برگزاری جلسات منظم وجود دارد. نظر سنجی ها بیانگر اینست که مشتریان در مشاوره های آنلاین، اطلاعات بیشتری از خود در اختیار مشاور قرار می دهند. به عبارت دیگر مشتریان خیلی راحت ترند و این امر باعث می شود که در گفتار صادق باشند و مشاوره بهتری برای آن ها ارائه شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند