مزایا و معایب کار در منزل

0

در میان کسانی که مشغول به کار هستند، برخی از افراد هم کار در منزل را بر می گزینند که کار در منزل مزایا و معایب زیادی دارد که به بخشی از آنها اشاره می کنیم.

پیامدهای کار از منزل

معایب کار در منزل

1- تصور کنید در خانه پای کامپیوتر نشسته اید و می خواهید گوشه ای از کار خود را انجام دهید که به یکباره همسایه برای صرف چای میرسد. کودکان گرسنه می شود و یا مهمانی سرزده به خانه شما می آید. به این ترتیب رشته کار از دست شما خارج می شود و در گاهی اوقات دیگر حوصله ادامه کار در منزل را نخواهید داشت این در حالی است که اگر شما در محیطی کاملا کاری مشغول کار شوید دیگر از مشکلاتی نظیر اینها رهایی خواهید یافت.

2- باید به نحوی از شر به روز شدن های مدام برنامه های مختص شبکه های اجتماعی ای که در آنها عضو هستید، خلاص شوید؛ در غیر این صورت، در تمام مدت کار با لپ تاپ و اینترنت، دچارشان هستید؛ خودتان هم باید سفرکردن در دنیای سرگرمی مجازی را نادیده بگیرید.

3-درست وقتی میخواهید پروژه ای را تحویل دهید اینترنت قطع می شود یا لپ تاپ از کار می افتد. یا از این هم بدتر: برق منزل قطع می شود. زندگی حرفه ای کار در منزل، با چنین چالش هایی تعریف شده است، مخصوصا اگر روز آخر تحویل پروژه باشد.

4-برعکس تصور بیشتر مردم کار در منزل خیلی راحت نیست. کار در منزل به سخت کوشی و انضباط فردی بیشتری نیاز دارد. برای افراد حرفه ای خودفرما، پروژه های جدید همیشه حاضر و آماده نیستند. این افراد باید بیشتر تلاش کنند و مدام به دنبال فرصت ها و پروژه ها باشند.

کار در منزل

کار در منزل

مزایا کار در منزل

1-اولین و بزگترین مزیت کار در منزل داشتن آزادی است. چنین آزادی ای که از آن لذت می برید، به تمام چالش هایی که این نوع کار در پی دارد، می ارزد. به عنوان مثال، می توانید میز کارتان را با سلیقه خود بچینید، در حین کار، موسیقی مورد علاقه تان را گوش دهید، دیگر لازم نیست صبح زود بیدار شوید بلکه می توانید هر زمان که بازده هی بیشتری دارید کار کنید. برخی دوست دارند سریع کار کنند؛ برخی هم کار آهسته و پیوسته را می پسندند. مادرانی که در خانه کار می کنند می توانند ساعت های کاری شان را در زمان هایی که بچه ها مدرسه هستند، تنظیم کنند.

2- می توانید در حین کار لباس راحتی بپوشید، هر طور که راحتید بنشینید، میوه مورد علاقه تان را بخوریدو از همه مهمتر غذا را تازه و در خانه در کناره دیگر اعضای خانواده میل کنید.

3- دغدغه دیر رسیدن و در ترافیک صبح گاهی ماندن را ندارید و زمان را هر طور که می خواهید مدیریت می کنید. دیگر لازم نیست کودک کوچک خود را به مهدکودک ها بسپارید و همواره نگرانش باشید.

4- مزیت دیگر کار در منزل این است که هر وقت همسرتان برنامه ریزی کرد که به مسافرتی بروید بدون اما و اگر می پذیرید و دیگر نیازی به امضای کارفرما بر روی برگه مرخصی نمی مانید فقط باید پروژه خود را با برنامه ریزی دقیق تر انجام هید تا در زمان تحویل به مشکل برنخورید. البته قابل ذکر است که شما می توانید لپ تاب خود را به همراه خود بیاورید و در اوقات بیکاری روی پروژه خود کار کنید.

کار در منزل

کار در منزل

 

 

اشتراک:

نظرات بسته اند