مزایای اصلی استانداردهای ایزو

0

استانداردهای ایزو با ایده پاسخ دهی به یک سوال اساسی تدوین شدند: ” بهترین راه برای انجام این کار چیست؟

این استانداردها در موضوعات مختلف با سنجش، اندازه گیری و بررسی های دقیق آغاز شده و در طول 50 سال گذشته به شکل شبکه های نامرئی به یکدیگر متصل شدند.

بیش از هر چیزی مزایای ایزو به این نقطه منتهی می شدند که استانداردهای بین المللی به مصرف کنندگان اطمینان می دهد که محصولات سازمان ها و شرکت ها ایمن، قابل اعتماد و با کیفیت خوب هستند. استانداردهای ایزو در زمینه ی ایمنی جاده ها، ایمنی اسباب بازی ها، بسته بندی مطمئن پزشکی، و… به داشتن جهانی امن تر برای بشریت و محیط زیست کمک می کنند.

مزایای ایزو

مزایای ایزو

رگولاتورها و دولت ها بر استانداردهای ایزو به عنوان تکیه گاهی برای ایجاد مقررات بهتر، و داشتن فرآیندهایی سالم تر اعتقاد دارند.

استانداردهای ایزو به صورت مستقیم زندگی و شرایط انسان ها در تجارت، فروش، و خدمات رسانی را تحت تاثیر قرار داده و به جزئی ترین و دورترین نقاط آن نفوذ می کنند.

بدون استانداردهای ایزو سازمان ها کمتر قابل اعتماد هستند و امروز مردم همیشه با روبرویی هر کالا یا خدماتی از گواهینامه های ایزو مرتبط با آن سوال می کنند.

رقبای هم سطح و تراز بدون داشتن گواهینامه های ایزو خود را در بازار رقابتی و چالشی کمرنگ تر احساس خواهند کرد و مشتری ها حتما از داشتن یا نداشتن استانداردهای ایزو در مورد یک محصول یا خدمات پرسش دارند.

 

جهانی بدون ایزو

تصورش را بکنید که جهانی بدون استانداردهای ایزو چطور می تواند بی سر و سامان و افسارگسیخته باشد. کسب و کارها بدون داشتن گواهینامه های ایزو از مرکز ثقل بین المللی دور افتاده و تجارت جهانی دچار آسیب جدی خواهد شد.

اعتماد مشتریان تضعیف شده و مدت ها طول می کشد تا جایگزین مناسبی برای اعتبار بخشی به محصولات و خدمات پیدا شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند