مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با شروع جشنواره تئاتر 97

0
اختتامیه فجر 97

اختتامیه فجر 97

مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر همزمان با شروع جشنواره تئاتر

اختتامیه جشنواره فجر

اختتامیه جشنواره فجر

مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شامگاه دوشنبه ۲۲ بهمن با حضور برخی مسئولین و اهالی سینما در محل برج میلاد تهران برگزار شد.با پایان گرفتن جشنواره فجر شروع کار جشنواره تئاتر می باشد . جشنواره تئاتر فجر از روز یکشنبه 22 بهمن کار خود راآغاز کرد. و انتظار می رود مانند سالهای گذشته استقبال خوبی از این جشنواره شود و تماشا گران از نشستن روی صندلی آمفی تئاتر و تماشای هنر زیبای تئاتر لذت ببرند

 

هنرمندان حاضر در برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره فجر 97

اختتامیه فیلم فجر

اختتامیه فیلم فجر

هنرمندان برای برگزاری مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سالن همایش‌های برج میلاد حضور یافته‌اند؛ از جمله این هنرمندان می‌توان به جمشید مشایخی، علی نصیریان، کریستف رضاعی، سیروس الوند، اشکان رهگذر، منوچهر شهسواری، محمدحسین قاسمی، غلامرضا موسوی، هومن بهمنش، احسان رسول‌اف، نیلوفر خوش‌خلق، بهنوش طباطبایی، مهدی زمین‌پرداز، گیتی معینی… اشاره کرد.

ابراهیم داروغه‌ زاده دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به دعوت محمدرضا شهیدی فرد برای سخنرانی روی سن حاضر شد. وبعد از خیر مقدم به حضار سخنان خود را آغاز کرد.بعد از شروع مراسم حاضران در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با شنیدن نام علی نصیریان و جمشید مشایخی این بازیگران باسابقه را تشویق کردند.

برگزیدگان جشنواره فجر

پس از اکران فیلم های سینمایی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با گذشت ده روز مراسم اختتامیه الناز شاکر دوست برنده سیمرغ بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد به کارگردانی نرگس آبیار در جشنواره فیلم فجر ۳۷ شد و فیلم سینمایی مسخره باز به کارگردانی همایون غنی زاده برنده سیمرغ بهترین فیلم در بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شد. همایون غنی زاده یک مهاجر افغان را روی سن فرستاد و در متنی که نوشته شد از دریافت سیمرغ جشنواره فجر سرباز زد
علی نصیریان بازیگر پیشکسوت و کاندیدای دریافت جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد برای بازی در مسخره‌ باز در مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجرشد.
• همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن برای بازی در ماجرای نیمروز: رد خون حاضر در سالن مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر بهنوش طباطبایی اهدا شد.
• سیمرغ بلورین بهترین نقش اول مرد به هوتن شکیبا برای بازی در فیلم سینمایی “شبی که ماه کامل شد”، رسید.
• سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تعلق می‌گیرد به “فیلم کوتاه بچه‌خور” به کارگردانی محمد کارت ،سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر تعلق می‌گیرد به “بهارستان خانه ملت” به کارگردانی بابک بهداد.

الناز شاکر دوست

بغض الناز شاکردوست در مواجهه با مادر شهیدان فائزه و شهاب منصوری، در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر

در ادامه، مراسم تقدیر از ۲۳ آزاده سرافراز که سرگذشت‌شان سوژه فیلم سینمایی «۲۳ نفر» از فیلم‌های حاضر در بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره بود، برگزار شد.
محمدرضا شهیدی‌فرد در این بخش نام ۲۳ آزاده را قرائت کرد و این آزادگان با همراهی نوجوانانی که در فیلم ایفاگر نقش‌شان بودند، روی صحنه حاضر شدند. این حضور با تشویق ایستاده حاضران همراه شد.
گوهر خیراندیش، حبیب احمدزاده و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در ادامه برای آیین تجلیل از این آزادگان روی صحنه حاضر شدند.

 

افتتاحیه متفاوت برای جشنواره تئاتر 97

با برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم فجر و ادای جوایز هنرمندان، پایان این جشنواره به طور رسمی اعلان شد و به جای آن سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر آغاز به کار کرد. سی و هفتمین جشنواره تئاتر مثل سال های گذشته حال و هوای خاص خود را دارد. برای نمونه اجراء نمایش خانه برنارد آلپا در تالار وحدت بیش از انتظار توانست در سالن، صندلی های آمفی تئاتر را پر کند و درصد کمی از صندلی های آمفی تئاتر خالی بود که این انتظار برای نمایش نمی رفت. با اینکه زمان بسیاری از شروع جشنواره تئاتر فجر نگذشته است با استقبال خوب مردمی روبه رو شده که امید است در روزهای انتهایی هم ادامه داشته باشد.

در جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سپاس مند هنرمندان این سرزمین
ام که جمال و کمال هنر را با مفاهیم انسانی و آرمانی آمیخته اند و تعالی جان انسان ها و پیشرفت ایران اسلامی را همت خویش داشته اند و زبان هنر و نمایش را، زبان گفتگوی فرهنگی با جهانیان ساخته اند.

امسال جشنواره بین المللی تئاتر فجر در 38 سالن آمفی تئاتر در شهر تهران برگزار می شود که میزبان آثار سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر هستند. انتظار می رود با حضور هنرمندان در سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر صندلی های آمفی تئاتر خالی از تماشاگر نباشد. جشنواره فعالبت خود را از تاریخ دوشنبه 22 بهمن شروع و تا 4 اسفند ادامه دارد که با حضور گسترده هنرمندان ایرانی و خارجی و میزبانی در سالن ها و محل تئاتر در شهر تهران به خوبی برگزارخواهد شد.

.

اشتراک:

نظرات بسته اند