مدیریت رستوران یکی از سخت ترین حرفه های دنیا!

0

رستوران داری یکی از جذاب ترین حرفه های دنیا است که یک تخصص محسوب می شود. در این میان شما به عنوان یک مشتری، تنها منویی رنگارنگ را می بینید و تعدادی کاناپه رستورانی و میز و صندلی چوبی که در کنار هم یک رستوران را تشکیل داده اند. اما پشت این مکان یک مدیر متعهد و شخت کوش قرار دارد که گفته می شود حرفه ی او جز سخت ترین کارهای دنیا است.

جایگاه یک رستوران در میان هزاران هزار رستوران با شاخصه هایی نظیر دکوراسیون و انتخاب به جای میز و صندلی و کاناپه رستورانی، کیفیت غذا، نظافت و برخورد خدمه تعیین می شود که تمامی این موارد با یک مدیریت قوی مهیا می شود.

کاناپه رستورانی, رستوران

کاناپه رستورانی, رستوران

در کل مدیر یک رستوران وظایف متعددی را به عهده دارد که از جمله آنها می توان به استعلام و آگاهی از کیفیت غذاهای ارائه شده در رستوران اشاره کرد. در این میان مدیر رستوران موظف است با هدف ارتقای میزان کیفیت غذاهای ارائه شده در رستوران به استعلام میزان کیفیت آنها از جانب مشتریان بپردازد.

از طرفی مدیر رستوران باید بر کلیه ی امور جاری در رستوران نظارت کامل داشته باشد. از جمله این امور  می توان به فرایند تولید غذا و همچنین کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تهیه ی غذا اشاره کرد.

از دیگر وظایف مهم مدیر رستوران، نظارت بر آراستگی و نظافت کادر رستوران و همچنین چگونگی برخورد پرسنل با مشتریان است. این موارد در عین سادگی نقش تعیین کننده ای در شهرت یک رستوران بازی می کنند که یک مدیریت قوی می تواند آنها را تامین کند.

یکی از وظایف مهم مدیر رستوران، بررسی سلایق و فرهنگهای مختلف است تا کمک کند رستوران تمامی سلیقه ها و فرهنگها را راضی نگه دارد. یک رستوران بین المللی موفق قطعا یک مدیر با تجربه و تحصیل کرده دارد که توانسته سطح کیفی رستوران را بالا نگه دارد.

از طرفی بازدید از قسمتهای گوناگون یک رستوران و قرار گیری در فعالیتهای بخشهای گوناگون رستوران و کارکنان آن از دیگر وظایف مدیریت رستوران محسوب می شود. هدف اصلی که برای یک مدیر رستوران متعهد دنبال می شود برآورده کردن کلیه ی انتظارات بجای مهمانان و مشتریان رستوران است.

در آخر باید گفت مدیریت رستوران یکی از مشاغل سختی بوده که مسئولیتهای گسترده ای را به عهده ی مدیر قرار می دهد. در صورتیکه مدیر رستوران از آزمونهای مربوطه با موفقیت عبور کند، موقعیتهای شغلی بسیار گسترده ای برای او چه در داخل کشور و چه در خارج کشور وجود دارد که می تواند حتی او را به شهرت جهانی برساند.

اشتراک:

نظرات بسته اند