مدفوع در نوشیدنی و غذاهای رستورانهای معروف

0

خبر جنجالی وجود باکتری مفوع در رستورانهای معتبری چون مک دونالند و برگر کینگ و کی اف سی در لندن بدجور سر و صدا به پا کرده است. این اتفاق در حالی رخ داده است که شعار برخی از این رستورانها پاکیزگی است.

 

رستورانهای معروف زیر سوال رفتند

کشف باکتری موجود در مدفوع در نوشیدنی‌های رستوران‌های مک دونالد، «برگر کینگ» (BURGER KING) و «کی‌اف‌سی» (KFC) در انگلستان جنجال‌آفرین شد.
گاردین در این باره نوشت، WATCHDOG در یک برنامه تلویزیونی نتایج بررسی روی نمونه‌های جمع‌آوری شده از این رستوران‌ها را که در لابراتوارها مورد آزمایش قرار داده شده بود، منتشر کرد.

مدفوع در نوشیدنی و غذاهای رستورانهای معروف

مدفوع در نوشیدنی و غذاهای رستورانهای معروف

نمونه های مورد آزمایش شامل شامل 3 نمونه از مک دونالد، 6 نمونه از برگرکینگ و 7 نمونه از کی‌اف‌سی بود که در آنها باکتری «کولی‌فرم» (Coliform bacteria) یافت شد.
جالب است بدانید که در کل منشا باکتری های کولی فرم به طور انحصاری از مدفوع است و وجود آن در نمونه ها بر حضور مدفوع در نمونه ها مهر تائید می زند.
این باکتری می تواند بیماری های جدی در انسان ایجاد کن که از جمله ی آنها می توان به اسهال خونی، درد معده، استفراغ وبعضی از اوقات تب اشاره کرد.
همچنین این باکتری می‌تواند موجب سینه‌پهلو و دیگر بیماریهای تنفسی وعفونت ادراری هم شود.

طبق گزارشات منتشر شده، این شرکت‌های بزرگ که روزانه هزاران مشتری دارند، توضیحات قانع‌کننده‌ای در این رابطه ارائه نکرد‌ه‌اند.

در این رابطه مدیران KFC گفته‌اند که “شوکه شدیم و واقعا متاسفیم.”

مسئولان رستوران برگر کینگ نیز اعلام کردند: “پاکی و بهداشت از اولویت‌های ماست.”

پیشتر برنامه WATCHDOG که به شبکه خبری BBCWORLD تعلق دارد در برنامه‌ای مشابه، وجود باکتری «کولی‌فرم» را در کافه‌های زنجیره‌ای معروف Starbucks و Cafe Nero افشا کرده بود.

اشتراک:

نظرات بسته اند