مخترع بیت کوین یکی از 50 ثروتمند جهان

0

ساتوشی ناکاموتو، مخترع بیت کوین یا بهتر است بگوییم کسی که تصور می شود مخترع بیت کوین است و یا به نوعی به او ارتباط و وابستگی دارد، به عنوان چهل و چهارمین ثروتمند جهان، این رتبه را برای خود کسب کرده است.
وی با استخراج بیت کوین به اندازه ی یک میلیون واحد برای خود، ارزش معادل دلاری سرمایه ی خود را به 19 میلیارد دلار رسانده و توانست رتبه ی چهل و چهارم را در میان 50 ثروتمند برتر جهان کسب کند.
فوربز هر سال با مطالعه ای که روی ثروتمندترین افراد جهان صورت گرفته، 50 ثروتمند برتر را در فهرستی مننتشر می سازد که امسال نام ساتوشی ناکاموتو، مخترع بیت کوین نیز در میان آن ها به چشم می خورد.

مخترع بیت کوین واقعا چه کسی ست؟

مخترع بیت کوین واقعا چه کسی ست؟

مخترع واقعی بیت کوین چه کسی ست؟

البته اگر چه ساتوشی ناکاموتو را به عنوان یکی از 50 ثروتمند جهان با سهم زیادی از بیت کوین معرفی کرده اند، اما هنوز در این که این شخص مخترع واقعی بیت کوین باشد تردید وجود دارد. به واقع هنوز به هیچ وجه مشخص نیست که مخترع واقعی بیت کوین چه کسی بوده است.
تاکنون چندین نفر ادعای این عنوان را داشته ولی باز زمانی که از این افراد درخواست سند و مدرک برای اثبات مدعی خود شده است، از زیر بار اثبات آن شانه خالی کرده و به نوعی منکر ادعای پیشین خود شده اند.
به همین دلیل مشخص نیست که آیا مخترع واقعی بیت کوین همین ساتوشی ناکاموتو ثروتمند است و یا این که مخترع ارز دیجیتالی جهانی ترجیح می دهد که پس از گذشت 8 سال همچنان گمنام باقی مانده و علاقه ای به شناخته شدن ندارد. و یا این که اصلا این فرد مرده و دیگر در قید حیات نیست که بخواهد خود را به جهانیان معرفی سازد.

اشتراک:

نظرات بسته اند