محبوب ترین محله های تهران برای خرید و فروش و اجاره

0

شواهد از بازار مسکن حاکی از آن است که جستجوی خانه اجاره ای در پونک بیش از محله های دیگر صورت می گیرد. همچنین آمار خرید خانه تهران در محله تهرانپارس بیش از دیگر محله های شهر تهران است.

محبوب ترین محله های تهران برای جستجوی خانه اجاره ای و خرید و فروش

به گزارش سی اس وب به نقل از ایسنا، طبق گزارشات رسیده از دفاتر مشاور املاک تهران و براساس قراردادهای خرید و فروش، این طور به نظر می رسد که در خرید و فروش و اجاره ی مسکن استقبال از نیمه ی شمالی کشور بیش از نواحی دیگر تهران بوده است.

در این بررسی محبوب ترین محله های تهران برای خرید و فروش مسکن به ترتیب محله های تهرانپارس، پونک، شهرک راه آهن، فرمانیه، مرزداران، جنت آباد، سعادت آباد، زعفرانیه و بلوار فردوس هستند. گویا تهرانیهای عزیز برای سکونت همیشگی به این محله ها علاقه ی بیشتری نشان می دهند و برای خرید خانه در تهران بیشتر از این محله ها استقبال می کنند.
در خصوص رهن و اجاره نیز گزارشات نشان می دهند محله های پونک، سعادت آباد، تهرانپارس، گلستان، زعفرانیه، مرزداران، اکباتان، فرمانیه و گیشا به ترتیب محبوب ترین محله ها در تهران هستند. طبق گزارشات جستجوی خانه اجاره ای در پونک بیش از سایر محله ها صورت گرفته است و این نشان از محبوبیت این محله در تهران است.

قیمت خانه در محبوب ترین محله های تهران

قیمت خانه در محبوب ترین محله های تهران

دیگر آمار بازار مسکن تهران

در یک نگاه کلی دیگر در میان مناطق 22گانه ی تهران به نظر می رسد منطقه ی ۵  در هر ماه معمولا بیشترین تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن در شهر تهران را به خود اختصاص می دهد. تنها در مهرماه سال جاری ۱۶.۹ درصد از کل معاملات مسکن در تهران مربوط به منطقه ی ۵ تهران بود.
پس از منطقه ی 5 محبوب ترین منطقه های تهران به ترتیب به منطقه ی ۴ با ۱۰.۹ درصد، منطقه ی ۲ با ۹.۸، منطقه ی ۸ با ۶.۵، منطقه ی ۱۴ با ۶.۱ و منطقه ی یک با ۵.۲ درصد از کل معاملات اختصاص یافته است.

از طرفی به دلیل عرضه ی بدون تقاضا در شهر تهران حدود ۴۹۰ هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد که اغلب خانه های لوکس در مناطق شمالی شهر هستند. اما با این حال خانه های لوکس هم بازار خود را دارند و تنها در مهرماه سال جاری واحدهای بیش از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع ۵.۴ درصد از کل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند.
در این میان واحدهای ۹.۵ تا ۱۰ میلیون تنها یک درصد، واحدهای ۹ تا ۹.۵ میلیون ۱.۳ درصد و واحدهای ۸.۵ تا ۹ میلیون ۱.۵ درصد از معاملات مسکن تهران را شامل شدند.
در یک نگاه کلی می توان گفت واحدهای بیش از ۹ میلیون تومان ۱۰ درصد، واحدهای بالای ۸ میلیون تومان ۱۵ درصد و واحدهای ۷ میلیون تومان در هر متر مربع ۲۰ درصد از کل معاملات مسکن شهر تهران را در مهرماه سال جاری به خود اختصاص دادند.

اما اگر بخواهید بدانید بیشترین استقبال از خانه هایی با چه رنج قیمتی بوده است، واحدهای دارای قیمت بین ۳ تا ۴ میلیون تومان با سهم ۳۰ درصدی از کل معاملات بیشترین فراوانی خرید و فروش را داشتند. این نمایه نشان می‌دهد که تمرکز بازار روی قیمت و متراژهای متوسط است.
در کل باید گفت میانگین قیمت مسکن در تهران هر متر مربع ۴.۸ میلیون تومان است که تمرکز خواسته‌های مردم برای واحدهای کمتر از ۹۰ متر مربع، قیمت کمتر از میانگین شهر تهران و قیمت زیر ۵۰۰ میلیون تومان است.

همچنین در حال حاضر در شهر تهران حدود ۷۰ درصد تقاضای مسکن برای واحدهای کمتر از ۱۰۰ متر است. این در حالی است که ۷۰ درصد عرضه به واحدهای بالای ۱۰۰ متر اختصاص دارد.
همین موضوع باعث شده است از طرفی با واحدهای خالی و از طرف دیگر با تقاضایی روبه رو شویم که بدون پاسخ مانده است. با این حساب به راحتی می توان گفت امروزه در بازار مسکن تهران پیدا کردن واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون متناسب با سلیقه و توان خرید قشر متوسط به دلیل تقاضای ۷۰ درصدی در بین این گروه کار دشواری است.

اشتراک:

نظرات بسته اند