محبوب ترین غذاهای ایرانی ازنظر خارجی ها

0

از دیرباز ایرانی ها از جمله مردمانی بودند که به بحث تغذیه اهمیت ویژه ای داده اند. معمولا غذاهای ایرانی طوری طراحی شده اند که هم از نظر طعم و مزه مناسب باشند و هم اینکه از لحاظ مواد غذایی و ویتامین رسانی به بدپن با ارزش باشند.

بیشتر بخوانید: نکات خرید میز رستورانی

اینکه غذاهای ایرانی تا چه حد غنیو خوش مزه هستند را ساکنین کشورهای دیگر می توانند تعییین کنند.

غذاهای ایرانی مورد علاقه ی گردشگران خارجی

چندی پیش نشریه تلگراف 10 مورد از غذاهای ایرانی را معرفی و آنها را دلیل خوبی برای سفر هر گردشگر به ایران معرفی کرده بود. در ادامه چند مورد از این غذاها را نام خواهیم برد.

خورش فسنجان
این خورش خوش طعم، با طعم ترش و شیرین خود توانسته محبوب ترین غذای ایرانی در سایت food republic شناخته شود. این خورش که از گردوی چرخ شده و رب انار و شکر به همراه گوشت چرخ شده تهیه میشود یکی از غذاهای لذیذ ایرانی است.

غذاهای ایرانی

غذاهای ایرانی

خورش بادمجان
خورش بادمجان یکی از پرطرفدار ترین غذاهای ایران است. کمتر کسی می بینید که طعم بی نظیر بادمجان را نپسندد. این خورش خوشمزه و لذیذ که از بادمجان های سرخ شده به همراه گوجه فرنگی و گوشت طبخ میشود هم به همراه برنج و هم با نان سنگک و سبزی سرو می شود که بی شک هر کسی که یک بار آن را امتحان کرده باشد شیفته طعم آن میشود.

قورمه سبزی
این خورش اصیل ایرانی جزء غذاهای لذیذ کشور است. خورشت سبزی عطر و طعم بی نظیری دارد و از ترکیب لوبیا قرمز، سبزی خورشتی، گوشت و لیموی امانی تهیه میشود و به همراه برنج ایرانی سرو میشود. تازه پختن و جا انداختنش هم آداب دارد و کار هرکس نیست.

باقلا پلو
باقلا پلو با ماهیچه هم چنان در سفره ایرانی دلبری می کند و گردشگران خارجی موقع میل کردن آن باید مواظب انگشتانشان باشند. باقلا های سبز و زرد در میان برنج ایرانی همراه با سبزی معطر پلویی و زعفران که همراه با کره یا روغن حیوانی طبخ شده است و همراه با ماهیچه سرو میشود جزء غذاهای بی نظیر ایران است.

جواهر پلو
یک پلوی لذیذ ایرانی که ترکیبی از برنج ایرانی به همراه خلال پسته، خلال بادام، هویج، پوست پرتغال، زرشک و زعفران ایرانی است. ایرانی ها برای تعادل در طعم این غذا زرشک را به همراه مقدار کمی شکر تفت میدهند.

زرشک پلو
این غذای خوشمزه ایرانی ترکیبی از برنج و زرشک است که در کنار مرغ سرو می شود این غذای مجلسی که خوراک عزا و عروسی است در ایران و بین مردمان کشور نیز طرفداران زیادی دارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند