مجلس شورای اسلامی با تعطیلی زمستانی مدارس مخالفت کرد

2

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری ایسنا، مجلس شورای اسلامی با طرح تعطیلی مدارس که پیش از این مطرح شده بود، مخالفت کرد.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، میرحمایت میرزاده گفت: به هیچ وجه نمایندگان مجلس با تغییر تقویم آموزشی در کشور موافق نیستند و این پیشنهاد در کمیسیون نیز رای نمی‌آورد.
وی عنوان ساخت: با توجه به پیشنهاد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر تعیین تعطیلات زمستانی و شروع زودهنگام سال تحصیلی به هیچ وجه این امر شدنی نیست.

طرح تعطیلی مدارس در زمستان ملغی شد

طرح تعطیلی مدارس در زمستان ملغی شد

وی با بیان اینکه پیش از این نیز عده‌ای سعی کردند تقویم آموزشی کشور را تغییر دهند، اما در این کار موفق نشدند، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی در استان‌های مختلف کشور به هیچ وجه نمی‌توان سال‌تحصیلی را زودتر از موعد مقرر به اتمام رسانده و یا زودتر از مهرماه شروع کرد که بهتر است به جای طرح چنین مباحث غیرعملی سازمان حفاظت محیط زیست روی گزینه‌های دیگر برای سالم ماندن هوای تهران بیندیشد.
این نماینده ی مجلس اضافه کرد: مگر کل ایران تهران است که بخواهیم براساس آلودگی ناشی از افزایش مهاجرت به این شهر کل تقویم و نظام آموزشی را به هم بریزیم و بخواهیم به صورت من‌درآوردی تعطیلات زمستانی راه بیندازیم که قطعا نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با چنین پیشنهادی مخالف هستند.
وی در نهایت گفت: در کنار همه این مباحث با توجه به اینکه دانش‌آموزان در تابستان کمک‌کار خانواده‌های خود در برداشت محصولات و استحصال آنها هستند به هیچ وجه امکان شروع سال تحصیلی از شهریور ماه وجود ندارد.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. نیستان در

    آلودگی هوای تهران خیلی پیچیده ای نیست فقط جلوی خودروهای دودزا گرفته شه و با توسعه حمل و نقل عمومی پاک و تبلیغ برای استفاده از انها و پرهیز از تک سرنشینی کیفیت هوا بسیار افزایش می یابد همین

  2. ثابتیان در

    مشکل آلودگی هوای تهران و برخی شهرستانها با تعطیلی مدارس حل نمیشه آقا باید یک فکر اساسی بشه چرا دنبال راههای بی منطق برای این معضل هستین ریشه ای مشکل رو حل کنید اینقدر سخته آخه بابا بنزین رو با کیفیت کنید و با توسعه سیستم حمل و نقل عمومی بدون آلایندگی و تشویق مردم به استفاده از اتوبوس و مترو کیفیت هوا را ببرید بالا.