ماه عسل در پاریس

0

ماه عسل در پاریس دو قصه ی موازی ست که با هم پیش می روند. در این داستان با دو زوج تازه ازدواج کرده روبرو هستیم که برای گذراندن ماه عسل به پاریس آمده اند. البته موضوع جالب این است که این دو زوج در یک زمان در پاریس نیستند، بلکه فاصله ی زمانی گذراندن ماه عسلشان در پاریس کمی کمتر از یک قرن می باشد.

اما جز گذراندن ماه عسل در پاریس، این دو زوج وجه مشترک دیگری نیز دارند، و آن این که هر دو در حین گذراندن ماه عسلشان در شهر زیبای پاریس به این نتیجه ی دردناک می رسند که ازدواجشان امری اشتباه بوده است.

چیزی که نویسنده ی این کتاب یعنی جوجو مویز قصد داشته در لابه لای داستان عاشقانه ی خود عنوان سازد، ماهیت عشق و ازدواج به گونه ای ست که نشان می دهد عشق به تنهایی برای ازدواج کافی نیست، اما باز برای یک زندگی پیش رفته، عشق می تواند دلیل قانع کننده ای برای ادامه دادن باشد.

جوجو مویز نویسنده ی انگلیسی ست که برای سال ها به روزنامه نگاری نیز مشغول بود. او را می توان یک رمان نویس با قدرت بالای به تصویر کشیدن احساسات عاطفی دانست و شاید از همین جهت است که تمام آثار او با فروش بالایی همراه بوده است. به همین دلیل وی دو بار موفق به دریافت جایزه ی انجمن رمان نویسان رمانتیک گردید.

تکه ای از کتاب

… فکر کنم خوب نتونستم منظورم را برسونم. ببین… با من بیا. میخوام یه چیزی نشونت بدم. مسیر کوتاهی را تا موزه اورسی طی کردند، صف کوتاه شده بود و آنها ده دقیقه در سکوت جلو رفتند تا به در ورودی رسیدند. لیو کاملا از حضور دیوید در کنارش و حس ناخوش‌آیند میانشان آگاه بود. هنوز نمی‌توانست باور کند که ماه عسل آنها به اینجا ختم شود …

اشتراک:

نظرات بسته اند