ماجرای جنجالی رقص بانوان در تئاتر شهر

0

در جدیدترین اتفاقات دنیای تئاتر تیزری که رقص بانوان را به تصویر کشیده این روزها جنجالی شده و همه را وادار به عکس العمل کرده است. در تئاتر شهر که اصلی ترین مجموعه نمایشی کشور است نمایش «رویای شب تابستان» خبر ساز شده است.

بیشتر بخوانید:‌ قیمت صندلی آمفی تئاتر

نمایش رویای شب تابستان که به کارگردانی مریم کاظمی به صورت موزیکال اجرایش را در تئاتر شهر آغاز کرده با پخش تیزری غیر رسمی صحنه ای از رقص بانوان را به تصویر کشیده که واکنش های متفاوتی در پی داشته است.

این موضوع در حالی است که سرپرست شورای ارزشیابی و نظارت هنرهای نمایشی تیزر جنجالی مربوطبه این نمایش را غیر رسمی دانسته و گفته است مربوط به تمرینات گروه تئاتر. اما برخی بر این اصل پا فشاری دارند که مگر نباید تیزرها با مجوز شورای ارزشیابی منتشر شوند؟

ماجرای رقص در تئاتر اینگونه شروع شده که نمایش رویای شب تابستان از یازدهم شهریورماه به مدت 8 شب به صحنه رفت که البته در شب آخر به دلیل پخش تیزر هنجارشکن آن توقیف شد. اینکه چقدر جامعه نسبت به این ماجرا حساس بوده و قانون چه می گوید کاملا جدا از هم باید بررسی شود.

این نمایش که نویسنده اش ویلیام شکسپیر معروف است با مسائلی مربوط به عشق و ازدواج و انواع روابط پرداخته است. انواع مختلفی از عشق و ازدواج را بین شخصیت های مختلف می بینیم، از عشق های متزلزل تا پایدار…

موسیقی این نمایش نامه به صورت زنده اجرا شده و به سبک کوچه بازاری تدوین شده است. البته بحث اصلی سر حرکات موزون بانوان در تیزر نمایش است که عده ای هم بیش از حد آنرا بزرگ جلوه داده اند.

وب سایت های مختلف هر کدام به نحوی ماجرا را به حاشیه ها کشانده اند اما در نهایت این شورای ارزشیابی و نظارت هنرهای نمایشی است که می بایست نظر نهایی را بدهد. سوال اینجاست اگر نمایش مورد داشته پس چطور مجوز گرفته است؟

اشتراک:

نظرات بسته اند