لذتی که حرفش بود

0

کتاب لذتی که حرفش بود نوشته ی پیمان هوشمند زاده به وسیله ی نشر چشمه منتشر گردیده و در شمار کتاب هایی ست که با فروش چشمگیری روبرو بوده است.

در این کتاب نویسنده خواننده را با تجربه هایی که شاید در ظاهر بسیار بی اهمیت و پیش و پا افتاده باشند، مواجه می کند؛ که در واقع مواجهه ی روبرو با این موضوعات اهمیت و ابعاده گسترده شان را برایمان برملا خواهد ساخت.

هوشمندزاده درباره «لذتی که حرفش بود» گفت: تألیف این کتاب را از سال ۱۳۸۹ آغاز کردم و تا سال ۱۳۹۲ نیز مطالبی به آن اضافه می‌کردم. در این کتاب سعی کردم که در مورد برخی واژه‌ها و اتفاقات عادی زندگی مانند «فراموشی» که کمتر به آنها فکر می‌کنیم، خاطرات، قصه‌ها و روایت‌هایی را ارائه کنم و از این طریق مواجهه جدیدی از این موضوعات را به خوانندگان ارائه کنم.

لذتی که حرفش بود

لذتی که حرفش بود

تک نگاری های کتاب لذتی که حرفش بود

در این کتاب شش تک نگاری با عناوین طبیعی، فراموشی، سکوت، خیال، لذت و تن ترسه وجود دارند. که در هر قسمت به  این موضوعات به زیباترین و هوشمندانه ترین وجه پرداخته شده است.

بخشی از کتاب

در بخش اول کتاب که دارای عنوان طبیعی می باشد این گونه می خوانیم: “بالاخره راه افتادیم سمت استودیو. از ساختمانی بیرون آمدیم و وارد ساختمان بزرگ‌تری شدیم. از پله‌‌ها پایین رفتیم و افتادیم توی راهرو باریکی. همین‌طور راهرو به راهرو جلو می‌‌رفتیم. مادرم کنارم بود. یک دست لباس نو تنم کرده بود. هنوز مدرسه نمی‌‌رفتم. سی ‌‌و هفت یا هشت سال پیش، به ‌‌گمانم پنج‌ساله بودم. از دو‌تا درِ سنگین رد شدیم و به فضای وسیعی رسیدیم که دکور را چیده بودند، یک دکور رنگارنگ خوشحال. ده دوازده‌تا بازیگر که هر کدام نقش یک حیوانی را بازی می‌‌‌‌کردند آن وسط می‌‌چرخیدند و با‌هم حرف می‌‌زدند. چندتایی تمرین می‌‌کردند. با پارتی‌‌بازی مادرم نقش اصلی را که تنها آدم آن جمع به حساب می‌آمد، داده بودند به من بخت‌برگشته.”

از دیگر آثار پیمان هوشمند زاده می توان به “شاخ”، “رها کردن”، “حذف به قرینه مستی”، “وقت گل نی” و “دو تا نقطه” اشاره کرد.

دانلود کتاب لذتی که حرفش بود

برای دانلود کتاب لذتی که حرفش بود، اینجا کلیک کرده و این کتاب زیبا را در 102 صفحه با حجم 0.71 مگابایت دریافت نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند