قیمت صندلی چوبی بر چه اساسی تغییر می کند؟

0

قیمت صندلی چوبی

همه ی ما شاهد این هستیم که در دنیای امروز، میز و صندلی چوبی جزئی از وسائل ضروری یک خانه به حساب می آید. احتمالا قیمت صندلی چوبی، اولین معیار شما برای انتخاب یک یا چند صندلی بین چندین گزینه است. باید بدانید که قیمت صندلی چوبی به عوامل زیادی بستگی دارد، که در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می شود.

قیمت صندلی چوبی

قیمت صندلی چوبی

طراحی

برای ساخت یک صندلی چوبی از طرح های مختلفی استفاده می شود، اگر می خواهید همراه با صندلی ، میزی تهیه کنید، سعی کنید با صندلی ها هماهنگی داشته باشد برای این کار باید طرح صندلی خود را بشناسید.
سبک ساخت یک صندلی ممکن است به صورت مدرن یا به صورت سنتی باشد. از نظر قیمتی معمولا اینطور به نظر می رسد که طرح مدرن و جدید باید از قیمت بیشتری برخوردار باشد، اما گاهی طرح های سنتی و قدیمی حتی به مراتب قیمتی بیشتر از طرح های مدرن و جدید دارند.

قیمت صندلی چوبی

قیمت صندلی چوبی

جنس روکش

جنس روکش نشیمنگاه صندلی های چوبی متغیر است،بعضی از این روکش ها نظیر چرم و پشم، قیمتی بسیار بیشتر از بقیه ی روکش ها مانند پلاستیک و فوم دارند.اما روکش های چرمی معمولاً در هنگام نشستن های طولانی مدت روی آن، باعث عرق کردن فرد می شود.

قیمت صندلی چوبی

قیمت صندلی چوبی

جنس چوب

جنس چوب مورد استفاده برای ساخت صندلی: چوب درخت گردو بسیار بلند و ارتفاع آن بین ۱۰ تا ۴۰ متر است. چوب سخت گردو از بهترین و معروف‌ترین چوب‌ها می باشد. چوب گردو ریز بافت، صیقل پذیر و همگن و رنگ پذیری و قابلیت کنده کاری خوب، به رنگ خاکستری مایل به قهوای تیره و دارای نقوش زیبا و نسبتاً با دوام است که قیمت صندلی چوبی ساخته شده با این چوب به نسبت بیشتر از صندلی های دیگر با سایر چوب ها است.

انواع صندلی های چوبی

شامل صندلی راک ،صندلی های نهارخوری که همراه با میر غذا خوری تهیه می شوند، صندلی های اپن و صندلی های تکی که قیمت هر کدام به موارد فوق وابسته است.

صندلی راک

این صندلی ها بعد از مدت ها هم چنان ارزش و اعتبار و قیمت خود را در بین مشتریان خود از دست نداده است. جالب است بدانید که اولین مدل های صندلی راک به سبک روستیک و بدون دسته بوده و طی گذشت زمان، مدل های دسته دار آن هم جای خود را در خانه ها باز کردند. در سبک روستیک چوب صندلی راک بدون پرداخت و انجام فرآیند زیاد روی آن و با نمایش بافت و خالص بودن چوب باعث جذابیت و زیبایی این نوع مبلمان می شود.

قیمت صندلی چوبی

قیمت صندلی چوبی

صندلی های میز نهارخوری

این صندلی ها باید داری ارتفاع و ابعاد مشخص و استاندارد باشد.حداقل و حداکثر فاصله واقعی بین صندلی و میز غذاخوری ، حدود 24cm و 30cm است. که ایده آل آن حدود 26cm است.

صندلی های اپن

همانطور که می دانید برای خانه های کوچک امروزی که فضای کافی برای گذاشتن میز ناهارخوری وجود ندارد، استفاده از صندلی های اپن گزینه مناسبی است. دقت در انتخاب نوع، جنس و اندازه آن بسیار مهم است البته باید با بقیه وسایل منزل نیز همخوانی داشته باشد. علاوه بر این، باید بر اساس میزان هزینه ای که برای خرید صندلی اپن در نظر گرفته ایم، آنها را انتخاب کنیم. در هنگام خرید صندلی اپن چوبی باید به داشتن جای پا دقت شود. به دلیل اینکه نداشتن جای پا برای صندلی اپن و نشستن های طولانی مدت روی آن و آویزان بودن پا، احساس خوشایندی برای فرد ندارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند