قیمت تجهیزات رستورانی را چطور به دست بیاوریم؟

0

اگر قصد راه اندازی رستوران دارید، برای به دست آوردن قیمت تجهیزات آشپزخانه رستورانی ، باید به منابع معتبر و قابل اطمینان مراجعه نمایید. در غیر این صورت هم ممکن است که تجهیزات ناکارآمد و تقلبی به شما فروخته شود و هم این که قیمت هایی کاذب را برای خرید این تجهیزات پیشنهاد کنند.

انواع تجهیزات رستورانی

تجهیزات رستورانی در چند گروه آماده سازی، پخت و پز، نگهداری و شستشو قرار می گیرند.
هر یک از این ردیف های تجهیزات آشپزخانه رستوران از برندهای مختلف و در دو نوع کارکرده و آکبند یا نو به فروش می رسند.
اگر خواسته باشید این وسایل برای مدتی طولانی در آشپزخانه رستوران شما کار کرده و به صف تعمیرات و مانند آن ها وارد نشوید، لازم است که به سراغ تجهیزات آشپزخانه صنعتی نو رفته و دور وسایل کارکرده را قلم بگیرید.

تنها در صورتی که صاحب قبلی وسایل را به خوبی شناخته و از نحوه ی کار کردن او با این وسایل آگاهی داشته باشید، خرید تجهیزات کار کرده مقرون به صرفه خواهد بود.
طبیعی ست که به این صورت می توانید صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ی اولیه راه اندازی رستوران خود کرده و بسیاری از وسایل را با نصف قیمت هزینه خریداری نمایید.

این موضوع به شما کمک می کند تا تجهیزات بیشتری خریداری کنید. اما در صورتی که با محدودیت منابع مالی روبرو نیستید، همیشه توصیه می کنیم که به سراغ وسایل آشپزخانه نو رفته و روی خرید تجهیزات کار کرده ریسک نکنید.
در اینجا نگاهی به گروه های تجهیزات آشپزخانه می اندازیم.

 

قیمت تجهیزات رستورانی

قیمت تجهیزات رستورانی

 

تجهیزات آشپزخانه گروه آماده سازی

این تجهیزات می توانند شامل دستگاه های شستشوی سبزیجات، چرخ گوشت صنعتی، کاتر مرغ، اره استخوان بر، پوستکن، خلال کن، سبزی خرد کن و … باشند.
عملکرد هر یک از این دستگاه ها می تواند سرعت عمل در آماده سازی مواد اولیه ایجاد کرده و سرعت کار آشپزها را بالا ببرد.
همان طور که مشاهده می کنید وظیفه ی هر یک از دستگاه های فوق می تواند به وسیله ی دست نیز انجام شود. اما چنین کاری زمان زیادی صرف کرده و کل مشتری های خود را از دست خواهید داد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی؛ گروه پخت و پز

اما در بخش پخت و پز که مهم ترین قسمت ماجرا نیز هست، به وسایلی می رسیم که به کمک آن ها فرآیند پخت و پز غذاهای منوی رستورانی تهیه می شوند. قیمت تجهیزات رستورانی در این بخش قابل توجه هستند.
انواع ماهی تابه استیل، قابلمه، فر، فر کانوکشن، اجاق رومیزی، خورشت پز، برنج پز، کباب پز ذغالی، کباب پز گازی، کباب پز تابشی اتوماتیک، تابه گردان، دیزی پز، دیگ سرخ کن معمولی، دیگ سرخ کن سه جداره، اجاق گاز فردا و … در این گروه قرار می گیرند.
چنان چه مشاهده کردید به جای برخی از این وسایل مانند خورشت پز می توان از قابلمه ها بزرگ استفاده کرد. اما چنین فرمولی برای رستوران های بزرگ که میزهای رستورانی آن ها مرتبا پر و خالی می شود، کاربردی نخواهند داشت.
همین طور ممکن است بتوان برنج را در دیگ های بزرگ پخته و دم کرد، اما این برنج در حجم زیاد و با سفارشات پشت هم، هرگز کیفیت و سرعت عملی که فر دم کن برنج دارد، نخواهد داشت.
به این ترتیب تنها نباید به فکر صرفه جویی بوده و کیفیت و سرعت العمل کار خود را فدای این ها کنید.

 

قیمت تجهیزات رستورانی

قیمت تجهیزات رستورانی

 

تجهیزات آشپزخانه در گروه نگهداری و شستشو

در گروه نگهداری و شستشو به انواع یخچال، فریزر، ماشین ظرف شویی، گرمخانه، گرمخانه ایستاده، سیخ شور، و … را داریم.
هر یک از این وسایل نگهدارنده برای نگهداری مواد اولیه و غذاهای پخته شده کاربرد دارند. به این معنا که هم از آن ها در پیش از طبخ غذا استفاده می شود و هم این که پس از پخته شدن، گاهی لازم است که از این تجهیزات بهره مند شویم.

برای خرید تجهیزات آشپزخانه رستوران و دریافت قیمت تجهیزات رستوران، لازم است که به یکی از تامین کنندگان و شرکت های مادر که این تجهیزات را با برندهای متنوع عرضه می کنند، رو در رو شده و خرید خود را از این طریق انجام دهید. زیرا شرکت های تک برندی بدیهی ست که تنها برند خود را تبلیغ کرده و نسبت به دیگر برندها ممکن است اجحاف نشان دهند.
به خاطر داشته باشید که قیمت تجهیزات آشپزخانه می تواند بعضی اوقات گزاف بوده، اما در عوض وسیله ای خریداری می کنید که تا پایان فعالیت رستوران شما همراه تان خواهد بود.

اشتراک:

نظرات بسته اند