قوانین تازه ی تیونینگ

0

در گزارشی از دیجیاتو به قوانین جدید تیونینگ خودروها در کشور پرداخته شده است. تیونینگ خودروهای داخلی چیز تازه ای نیست و مالکانی خودروهایی که اتومبیل هایشان از ایده آل های ذهنی شان به دور می باشد، برای رسیدن به حد انتظار خود دست به تیونینگ و تغییرات بیرونی و داخلی خودروهای خود می زنند.

اما طبق اعلام سرهنگ داوود قاسمیان، رئیس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا، تیونینگ خودروها ممنوع می باشد.

موارد ممنوعیت تیونینگ

موارد ممنوعیت شامل مواردی چون نصب سان روف، دودی کردن شیشه ها، تغییر شاسی و فرمان خودرو خواهد بود.

 دیجیاتو | قوانین ممنوعیت تیونینگ

دیجیاتو | قوانین ممنوعیت تیونینگ

طبق گزارش دیجیاتو رئیس پلیس ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی، تغییر در ارکان خودرو و نیز سیستم موتوری ممنوع بوده و همین طور مالک خودرو حق کاهش ارتفاع خودرو و اسپرت کردن رینگ های لاستیک ها را ندارد.

به علاوه تعویض فرمان و کوچک کردن آن و استفاده از آینه های غیر استاندارد به جای آینه ی اصلی خودرو که می تواند تاثیرات منفی بر امنیت راننده و دیگران داشته باشد، کاملا ممنوع می باشد.

دیجیاتو | قوانین ممنوعیت تیونینگ

دیجیاتو | قوانین ممنوعیت تیونینگ

این مقام مسئول اظهار داشت: دستکاری در سیستم اگزوز خودرو به نوعی که باعث ایجاد صدای ناهنجار شود ممنوع بوده و مطابق بند 94 آیین نامه راهنمایی و رانندگی با آن ها برخورد شده و ضمن اعمال قانون مالک ملزم به رفع نقص خواهد بود.

سرهنگ داوود قاسمیان گفت: اگر نصب قطعات توسط کارخانه تولید کننده و با هماهنگی با پلیس انجام شود مشکلی نخواهد داشت ولی در مواردی که به صورت دستی و در مراکز خارج از مجموعه انجام شود تخلف محسوب می شود و مراکز تغییر پلاک به خودروهایی که دارای چنین تغییراتی باشند، خدمات ارائه نمی دهند.

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، اینجا کلیک نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند