فیلترینگ کاریابی های آنلاین

1

در میان بحبوحه ی فیلترینگ هایی که اخیرا با آن ها روبرو بودیم، روز شنبه 23ام دی ماه نیز برخی از سایت های کاریابی آنلاین با فیلترینگ روبرو شده و علت آن هم مشخص نگردید.

دیجیاتو در مصاحبه ای که با مدیر عامل وب سایت جاب ویژن صورت داده، مطلع می شود که جاب ویژن ایمیلی دریافت کرده که این وب سایت را در شمار کارگروه مصادق جرایم رایانه ای قرار داده و سپس با طی چندین ساعت از زمان دریافت ایمیل، وب سایت جاب ویژن فیلتر شده است.

فیلترینگ سایت های کاریابی آنلاین

فیلترینگ سایت های کاریابی آنلاین

هادی محمد آبادی، مدیر عامل جاب ویژن به دیجیاتو گفته است: سر و سامان دادن به سایت‌ها و مجموعه‌های کاریابی آنلاین امری است که همگی با آن موافق هستیم چرا که بازار سواستفاده در این مجموعه‌ها بسیار زیاد شده است، مسئولین دولتی هم سازش مناسبی با ما داشتند و پیشنهاداتی مبنی بر رفع فیلترینگ مشروط و موقت تا اخذ مراحل مجوز و تدوین قوانین در این رابطه هم از سوی ما ارائه شد. باید صبر کرد و نتیجه این پیشنهادات را دید.

البته به گفته ی وی پیش از این نیز سوی بازار سنتی بارها و بارها اعتراضاتی را نسبت به حوزه ی کاریابی و استخدام های آنلاین نشان داده و زمینه هایی برای چوب گذاشتن لای چرخ استارت آپ های این چنینی وجود داشته است.

وی ادامه می دهد: به نظر می‌رسد دریافت مجوز کاریابی فیزیکی برای داشتن سامانه آنلاین استخدام در قانون فعلی وزارت کار ضروری است و ما و سایر دوستان هم در تلاش هستند تا این مهم زودتر صورت بگیرد تا کسب‌وکار ما، کارجویان و کارفرمایان بیشتر از این لطمه نخورد.

به واقع هم با در نظر گرفتن سمت و سویی که جامعه به طرف آن در حرکت بوده و آنلاین شدن رفته رفته ی تمامی حوزه ها، به نظر می رسد وقت آن رسیده تا کسب و کار وب سایت های آنلاین دورکاری به رسمیت شناخته شده و حقوق رسمی این استارت آپ ها به شکل کاملا قانونی در قانون وزارت کار لحاظ شود، تا در چنین مواقعی بتوانند از حقوق ضایع شده ی خود دفاع لازم را به عمل بیاورند.

بیشتر بخوانید:

چرا کاریابی‌های آنلاین فیلتر شدند؟

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. اصلا نمی فهمم که برای چی باید فیلتر بشن. حالا الان رفع فیلتر شدن یا همچنان در همون حالت هستن؟