فقط سه گروه یارانه خواهند گرفت

0

طبق برنامه ی جدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از شناسایی تنها سه گروه از طبقات نیازمند دریافت یارانه ی نقدی در کشور خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، محمد باقر نوبخت گفت: با توجه به مصوبه مجلس دولت مکلف به حذف برخی یارانه‌بگیران شده است. بر این اساس دو روش برای شناسایی افرادی که مستحق دریافت یارانه هستند در نظر گرفته شده بود.

محمد باقر نوبخت- عکس از خبرگزاری تسنیم

محمد باقر نوبخت- عکس از خبرگزاری تسنیم

وی اعلام کرد: در روش اول تاکید بر شناسایی افراد بی‌نیاز بود که در این خصوص اعتراضات زیادی به وزارت کار وارد شد و در نهایت تنها ۴ میلیون نفر حذف شدند. پس این روش یک روش کاربردی و موثر برای شناسایی افراد مستحق دریافت یارانه نبود.

وی با اشاره به استفاده از روش های نوین در شناسایی افراد نیازمند واقعی جهت دریافت یارانه ی نقدی توضیحاتی ارائه کرده و با ذکر این که بخش زیادی از این افراد در حال حاضر تحت پوشش هستند، ادامه داد: بخش دیگر افراد شناسایی نشده اما با اطلاعات مشخص در نزد بیمه‌های تامین اجتماعی هستند که این افراد هم به صف افراد یارانه‌بگیر اضافه خواهند شد.

نوبخت خاطر نشان ساخت: گروه سوم افراد نیازمندی هستند که تمایل به دریافت یارانه را به دولت اعلام می‌کنند و وزارت کار پس از بررسی و صحت سنجی یارانه آنها را نیز به همان مبلغ ۴۵۵۰۰ تومان پرداخت خواهد کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: ۳ وظیفه مشخص سازمان هدفمندی یارانه‌ها پرداخت یارانه به افراد نیازمند، کمک به اقشاری که زیر خط مستمری دریافت می‌کنند و همچنین کمک به مردم بابت ارزان‌ تمام شدن بیمه سلامت می‌باشد. بر این اساس دولت تصمیم گرفت در سال ۹۷ سازمان هدفمندی یارانه ها منحل و وظایف آن از طریق یک صندوق رفاه اجتماعی در زیر مجموعه وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی دنبال شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند