فرهنگ سازی در زمینه استاندارد نیازمند عزم ملی است

0

علاالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در دیدار با رییس و مدیران سازمان ملی استاندارد ایران حمایت مجلس شورای اسلامی را از این سازمان اعلام کرد.

داشتن استاندارد ملی برای محصولات و خدمات شرکت ها به اندازه دریافت گواهینامه ایزو مهم وضروری است. حق هر مشتری است تا کالاهایی با بهترین کیفیت را استفاده کند.

در این دیدار از امکانات و توانمندی های علمی و آزمایشگاهی سازمان ملی استاندارد ایران در کرج، بازدید شد و بروجردی گفت؛ با توجه به اینکه استاندارد با زندگی مردم گره خورده، لازم است با جدیت بیشتری تلاش خود را برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی بکار گیرد.

فرهنگسازی در رمینه استاندارد نیازمند عزم ملی است. با افزایش سطح کیفی تولیدات به ویژه در زمینه مواد غذایی، خودرو و سوخت، اعتماد جامعه نسبت به استاندارد بیش از پیش خواهد شد.

استاندارد سازی

استاندارد سازی

در ادامه نیره پیروز بخت رییس سازمان ملی استاندارد گفت: این سازمان با پشتیبانی و حمایت مجلس شورای اسلامی در تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در جایگاه خوبی قرار گرفته است.
امسال سازمان ملی استاندارد ایران روی دو موضوع حمایت از کالای ایرانی و اجرای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد تمرکز دارد.

در قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران ، تعامل این سازمان با دستگاههای دیگر و پرهیز از موازیکاری مورد توجه قرار گرفته است تا زمان رسیدگی به فعالیت های مرتبط با کیفیت کالاهای ایرانی و در نتیجه هزینه ها کاهش یابد.

این سازمان در مجامع بین المللی موفقیت های خوبی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است به گونه ای که در بحث حلال، کشور عربستان تابع مدیریت جمهوری اسلامی ایران است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه رتبه ایران در بین 163 کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد 23 است، اظهار داشت: این سازمان برای تحقق برنامه های تعیین شده و تحقق شعار امسال نیازمند حمایت های بیش از پیش از سوی مجلس و دولت است.

اشتراک:

نظرات بسته اند