فاز سوم طرح رجیستری موبایل

2

فاز سوم طرح رجیستری موبایل در تاریخ چهاردهم بهمن ماه سال 96 وارد مرحله ی اجرایی شده و این طور که از پیش گفته شده است، در این فاز یکی از برندهای پرفروش و پرطرفدار گوشی های موبایل وارد رجیستری خواهند شد.

رئیس اتحادیه ی فروشندگاه دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه گفت: قرار است فاز سوم طرح رجیستری موبایل از 14ام بهمن ماه آغاز شود.

وی افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ورود یکی از برندهای مطرح هوآوی و سامسونگ به فاز سوم طرح رجیستری موبایل موافقت خود را اعلام نموده است.

 

فاز سوم طرح رجیستری

فاز سوم طرح رجیستری

ابراهیم درستی اظهار داشت: براساس توافقاتی که در این مورد صورت گرفته است و همچنین براساس سخنان مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار است تا فاز سوم طرح رجیستری موبایل از چهاردهم بهمن ماه آغاز شود. به گفته وی برندهایی مانند هوآوی و سامسونگ قرار است تا در این مرحله مشمول این طرح شوند.

وی افزود: حدود ۵۰۰۰ دستگاه تلفن همراه اپل که تا قبل از چهاردهم آذرماه به شبکه متصل شده بودند از دسترس خارج شده اند. وی ادامه داد که در این مورد از مسئولان درخواست شده است تا برای این تلفن های همراه راهی در نظر بگیرند تا مشکل آنها حل شود و مردم و فروشندگان نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه هشدار داد: همه خریداران و فروشندگان تلفن همراه باید نسبت به تامین نیاز خود دقت کنند. وی اعلام نمود که در هنگام خرید تلفن همراه بهتر است به رسمی بودن و در شبکه بودن آن دقت شود تا محصول قاچاق خریداری نگردد.

وی تاکید کرد: فروشندگان موبایل قاچاقچی نیستند. باید راهی در چارچوب قانون باز شود تا آنها نیز ضرر نکند. وی در مورد فروشندگان موبایل اعلام نمود که آنها نیز لازم است تا قاعده و اصول موجود را از این به بعد محکم تر و با دقت بیشتری اجرا کنند، زیرا فروشندگان خود نیز از این طرح استقبال می کنند.

فاز سوم طرح رجیستری

فاز سوم طرح رجیستری

سامسونگ، ال جی یا هواوی؟

برندهای سامسونگ، ال جی یا هواوی بیشترین سهم در بازار موبایل را به خود اختصاص داده و در فاز قبلی که برندهایی چون موتورولا یا بلک بری وارد طرح رجیستری شده بودند، انتقاداتی به این طرح وارد شد که چرا برندهای پرفروشی که اتفاقا در زمینه ی قاچاق نیز آمار سرسام آوری دارند، به این طرح وارد نمی شوند؟
اما گویا قرار است این بار در فاز سوم طرح رجیستری یکی از برندهای پرفروش که سهم اصلی بازار موبایل ایران را در دست دارند، یعنی سامسونگ، ال جی و هواوی به طرح رجیستری موبایل اضافه شوند.
و البته در مراحل بعدی باقی برندها نیز به این طرح وارد شده تا این که کلیه ی گوشی های تلفن همراه و تبلت های سیم کارت خور در پوشش طرح رجیستری قرار گرفته و این حوزه به طور کلی از قاچاق پاک شود.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. بهزاد نجفی در

    به حمد اله پس بالاخره پای برندهای اصلی هم به بازی کشیده می شه. آخه خیلی مسخره بود که موتورولا رو وارد رجیستری کردن. اصلا کسی هم موتورولا می خره؟

  2. شیوا قمی در

    الان اونایی که از قبل سامسونگ بدون گارانتی و قاچاق خریدن اگه فردا سامسونگ وارد طرح رجیستری بشه چی می شه برنامه شون. ما بالاخره اینو نفهمیدیم.
    این که عادلانه نیست. تقصیر افرادی مثل ما چیه که برای ارزون تر بودن گوشی رفتیم و بدون گارانتی خریدیم