فاز جدید طرح رجیستری؛ گوشی های موبایل ال جی

0

با آغاز اجرای طرح رجیستری در کشور به منظور جلوگیری از قاچاق گوشی های موبایل، بسیاری از گوشی های موبایل مشمول این طرح شدند.

اکنون طرح رجیستری موبایل وارد فاز جدیدی شده است. لذا سخنگوی طرح رجیستری با تشریح مرحله جدید طرح رجیستری و اضافه شدن گوشی های «ال جی» به این طرح، از ضروری بودن انجام سه مرحله عملیات قبل از خرید و فروش موبایل خبر داد و به دارندگان گوشی های نو یک توصیه مهم کرد.

در این رابطه، حمیدرضا دهقانی نیا با اعلام اینکه گوشی های ال جی نیز از این پس مشمول طرح رجیستری خواهند شد اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های قبلی و پس از برندهای موتورلا، اپل، بلک بری و گوگل پیکسل، از امروز طرح رجیستری برای گوشی های تلفن همراه ال جی نیز اجرایی می شود.

برند ال جی در طرح رجیستری اضافه شد

برند ال جی در طرح رجیستری اضافه شد

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: دارندگان گوشی های تلفن همراه ال جی تا هفته آینده فرصت دارند تا گوشی هایی که قبل تر خریده و هنوز استفاده نکرده اند را روشن کنند و با قراردادن سیم کارت در آن ها حداقل یک بار خدمات مخابراتی را از آن ها بگیرند چراکه از هفته آینده، گوشی های ال جی که به صورت قانونی وارد کشور نشده باشند و پیش از این نیز خدمات مخابراتی را دریافت نکرده باشند، قادر به اخذ خدمات ارتباطی نخواهند بود.

وی تاکید کرد: لازم است مردم از این به بعد در حین خرید یا فروش گوشی های تلفن همراه حتما سه مرحله استعلام اصالت گوشی تلفن همراه، مرحله فعال سازی و انتقال مالکیت را انجام دهند تا هم از متضرر شدن خود در حین خرید تلفن همراه جلوگیری کنند و هم مشکلی از لحاظ اخذ خدمات ارتباطی پیدا نکنند.

او همچنین در ادامه گفت: در حال حاضر بیش از ۵۱ درصد گوشی های تلفن همراه برند ال جی به صورت قانونی وارد کشور شده اند و لازم است مابقی گوشی های موجود این برند در بازار نیز تا هفته آینده حداقل یک بار روشن شده و با آن تماس گرفته شود تا پس از مهلت مقرر مشکلی برای اخذ خدمات مخابراتی برای آن ها پیش نیاید.

سخنگوی طرح رجیستری از مردم خواست تا حتما طی روزهای آینده در صورت داشتن گوشی های تلفن همراه نو فارغ از برندهای مشمول طرح رجیستری و یا برندهایی که در آینده مشمول این طرح می شوند، یک بار سیم کارت در این گوشی ها قرار دهند و با آن تماس بگیرند چرا که اجرای این طرح از چند ماه پیش اطلاع رسانی شده بود و جای گلایه ای باقی نمانده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند