غذای اسپانیایی، تورتیلا گوشت و سبزیجات

1

اگر قرار باشد با خرید تور نوروزی اسپانیا به این کشور سفر کنید، در رستوران هایی گردی کشور اسپانیا، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند، نام کدام غذا است؟ به طور کلی در تورهای اروپایی نوروز 97، بخش شکم گردی به اندازه ی دیگر فاکتورهای گردشگری برایتان هیجان انگیز و جذاب خواهد رود.

شاید تورتیلا نام آشناترین غذای اسپانیایی باشد که نمونه هایش را در شهر خودتان نیز دیده و چشیده باشید. در این بخش از آموزش آشپزی، قصد داریم طرز تهیه ی تورتیلا گوشت و سبزیجات را به شما آموزش دهیم.

تورتیلا اسپانیایی

تورتیلا اسپانیایی

تورتیلا گوشت و سبزیجات

برای تهیه ی این غذا برای 6 نفر، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

تخم مرغ ۸ عدد
قارچ ورقه شده   یک پیمانه
فلفل دلمه ای رنگی خرد شده   نصف پیمانه
مایه گوشت ماکارونی   یک پیمانه
گوجه فرنگی درشت خرد شده  یک عدد
کدو با پوست خرد شده    یک عدد
بادمجان با پوست خرد شده   یک عدد
پیاز داغ عسلی۴/۱ پیمانه

اول از همه، درون تابه ای، کمی روغن مایع ریخته و کدو و بادمجان و سیر و فلفل دلمه خرد شده را به آن اضافه کرده و تفت دهید تا نرم شود.

سپس گوجه فرنگی و قارچ را هم به آنها اضافه کنید و تفت دهید تا آب همه ی سبزیجات کشیده شده و نرم شوند.

بعد ماهیتابه ای گود آورده و آن را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. سپس دورن آن مقداری روغن بریزید. تخم مرغ ها را درون ظرفی شکسته و هم بزنید و سپس با مخلوط گوشت و سبزیجات که خنک شده اند، مخلوط کنید و آرد ذرت را به آن بیفزایید و هم بزنید. در این مرحله آویشن را روی آنها بپاشید و درون تابه داغ بریزید و روی آن را صاف کنید. در آن را گذاشته تا یک طرف آن گرفته شود و خودش را بگیرد و سرخ شود.

بعد از آنکه غذای شما سفت شد و خودش را گرفت، آن را برش بزیند و برش ها را روی سمت دیگه برگردانید تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود.

سپس آن را روی دستمال کاغذی آشپزخانه قرار دهید تا روغنش گرفته شود. حال این غذای اسپانیایی خوشمزه را درون ظرف مناسب کشیده و تزئین کنید و روی میز سرو کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه