چه عواملی موجب می شود یک فرد خیانت کند؟

0

تجربه ی خیانت بسیار تلخ است، به صورتی که وقتی به فردی خیانت می شود او فکر می کند که دنیا تمام شده است و ادامه ی زندگی برایش غیر ممکن است. اصلا مهم نیست که چه مدت در رابطه باشید، تاثیری که این عمل بر زندگی شما می گذارد می توانید جبران ناپذیر و فراتر از تصورتان باشد. ممکن است مشکوک شوید که شریک زندگیتان به شما خیانت می کند یا ممکن است فکر کنید به شما دروغ می گوید ولی پس از آن که به شما خیانت شود، همیشه برایتان سوال است که چرا شریک عاطفی شما تصمیم به خیانت گرفته است. به طور حتم هر فردی دلایل خاص خود را برای خیانت دارد ولی مسائلی باعث می شود که آدم ها به افرادی که آن ها را دوست دارند خیانت کنند. در ادامه ی این مطلب به بررسی برخی از عوامل که موجب می شود افراد به شریک زندگیشان خیانت کنند را بررسی کنیم. با ما همراه شوید.

دلایل خیانت به شریک زندگی

داشتن پدر و مادر خیانت کار

محیط زندگی تاثیر به سزایی بر اعمال و افکار فرد دارد. داشتن پدر و مادر خیانتکار یکی از مهم ترین عواملی است که موجب می شود فرد خیانتکار شود. در صورتی که شما در خانه ای بزرگ می شوید که خیانت در آن یک هنجار باشد، احتمال دارد شما نیز همین روش را پیشه کنیدو بعضی از افراد از داشتن چنین پدر و مادری درس می گیرند و تصمیم می گیرند هزگز همچون پدر و یا مادرشان خیانتکار نباشد. لازم به ذکر است که این حالت در کمتر فردی پدید می آید.

خیانت کردن

خیانت کردن

مشکل از شخصیت آن ها است

داشتن بعضی از ویژگی های شخصیتی احتمال خیانتکار شدن فرد را افزایش می دهد. کارشناسان می گویند احتمال خیانتکار شدن در بعضی از شخصیت ها بیشتر است. به طور مثال افرادی که ترس و هیجان را دوست دارند، افراد معتاد، افرادی که از بزرگ شدن و تعهدات و وظایف دوران بزرگسالی ترس دارند، سبک های دلبستگی اجتنابی، افراد خودشیفته و کسانی که به دروغگویی مزمن مبتلا هستند، احتمال خیانت کردن در آن ها بیشتر است. در صورتی که رابطه ای عاطفی و بلند مدت می خواهید، دست روی چنین افرادی نگذارید.

وارد مرحله ی خاصی از زندگی یا رابطه ی عاطفی شان شده اند که برایشان خوشایند نیست

در زندگی هر فردی برخی از چیز ها شروع به تغییر می کند و عکس العمل هر فردی نسبت به این تغییرات متفاوت است. برخی از افراد ممکن است به مشروب خواری و یا عیاشی روی بیاورند و برخی دیگر نیز خیانت را انتخاب می کنند.
در برخی از دوره های زندگی احتمال خیانت افزایش می یاید. به طور مثال در دوران شروع رابطه ی عاطفی و سرکشی که در مقابل تعهد در این دوره رخ می دهد، در دوران بارداری همسر که برخی از مردان از حبس شدن می ترسند و حتی در دوران بازنشستگی که فرد قصد دارد ثابت کند هنوز برای دیگران جذاب است.

ترس و هیجانی که در خیانت به وجود می آید

زمانی که یک فرد خیانت می کند از رو شدن این رابطه می ترسد و هیجان زده می شود، برخی از افراد این هیجان را دوست دارند تجربه کنند. برخی دیگر نیز دنبال تجربه ای تازه هستند. این افراد از رابطه ی عاطفی و جنسی فعلی خود دلزده شده اند و همه چیز برایشان خسته کننده، قابل پیش بینی و عادی شده. آن ها با برقراری رابطه با یک آدم جدید سعی می کنند به زندگی خود تازگی و طراوت دهند.
فراموش نکنید که زن و یا مرد جدید هیچ گونه شباهتی با فردی که زندگی می کند ندارد. در این رابطه ی مخفیانه قبض ها و وام های پرداخت نکرده جایی ندارند. با بچه هایتان سر و کله نمی زنید. این رابطه از تمامی آسیب ها در امان است.

خیانت

خیانت

فرد احساس می کند در رابطه ی فعلی دیده نمی شود

به طور معمول برخی افراد به دلیل آن که از رابطه ی فعلی خود احساس عشق و توجه دریافت نمی کنند دست به خیانت می زنند. احساس بی توجهی و قدر نشناسی موجب خیانت می شود. خیانت بهترین راه برای فردی است که در رابطه ی عاطفی اش احساس دوست داشته شدن را تجربه نمی کند. ممکن است برخی از افراد با داشتن رابطه ای سرشار از عشق باز هم از کسی دیگر عشق بیشتری بخواهند.

از لحاظ روانی نا ایمن هستند

برقراری رابطه ی عاطفی با افرادی که نا امین هستند مشکلاتی را در پی دارد. حسادت و کنترل شریک زندگی می تواند موجب خیانت از هر جانب شود.
می خواهند احساسی که تجربه کرده اند را تجربه کنید
کسی که مورد خیانت قرار گرفته است بخشیدن و کنار آمدن برایش بسیار دشوار است. بنابراین خودشان نیز خیانت کردن را انتخاب می کنند. خیانت شریک عاطفی باعث می شود شما هم به همان شکل رفتار کنید یا بخواهید طعم خیانت را به شریک عاطفی تان هم بچشانند.

جدی بودن رابطه و تعهد به اندازه ی کافی مشخص نشده است

ممکن است با شریک عاطفی خود در مورد میزان جدی بودن رابطه تان صحبت نکرده باشید. ممکن است روزی به این نتیجه برسید که شریک شما به اندازه ی شما این رابطه را جدی نگرفته است. مشکل از جایی شروع می شود که یکی از طرفین رابطه ی عاطفی به اندازه ی دیگری متعهد نیست یا درک نکرده که رابطه ی آن ها جدی است و باید به هم متعهد باشند.

خیانت

خیانت

مهارت های لازم برای گفتگوی مفید ندارند

گفتگو در هر نوع رابطه ای مهم است در صورتی که مهارت لازم در آن را نداشته باشید ممکن است منجر به خیانت شود. مرد یا زن اگر بتوانند در مورد مشکلات نهفته ی رابطه ی خود صحبت کنند می توانند احتمال خیانت را بکاهند.

اشتراک:

نظرات بسته اند