5 دلیل که کارمندان را وادار به ترک شغل می کند

0

وضعیتی را تصور کنید که کارمند ستاره ای را در اختیار دارید که برای کسب و کار شما به خوبی کار می کند و هیچ فکری بابت رفتن او ندارید، ناگهان تصمیم می گیرد که شما را ترک کند. و شما در آنجا نشسته اید فکر می کنید چه اتفاقی افتاده است؟ در این وضعیت باید بپرسید که چه عواملی که منجر به ترک شغل می شود.

اول از همه حفظ استعداد بسیار مهم است، بعد از آن می بایست نسبت به جذب و استخدام نیروهای با استعداد اقدام کرد. استعدادهای مختلف اغلب به دلایل مختلفی کار خود را ترکی می کنند، این دلایل معمولا با آن چه که در ذهن کارفرمایان شکل می گیرد کاملا متفاوت است.

در ادامه به چند دلیل برای اینکه کارمندان کار را ترک می کنند خواهیم پرداخت:

 

5 دلیل که کارمندان را وادار به ترک شغل می کند

5 دلیل که کارمندان را وادار به ترک شغل می کند

عواملی که منجر به ترک شغل می شود

حقوق کم

با فاکتور بسیار مهمی شروع می کنیم؛ پول . اگر که برای کارمندان خود حقوقی پایین تر از حد استاندارد بازار در نظر گرفته باشید، باید خیلی به فرهنگ سازمانی خود اعتماد داشته باشید که فکر کنید کارمندتان شما را ترک نخواهد کرد.
راه اصلاح مشکل: پول همیشه برای کارکنان شما کاری نیست، اما شما می توانید رقم را در بالاترین رقابت قرار دهید یا حداقل به آنها خواسته آن ها احترام بگذارید تا بهترین کارکنان خود را حفظ کنید.

عدم فرصت

خلا برخی از استعدادها در بعضی موقعیت های شغلی به کارمندان امکان رشد و ارتقا می دهد. در این حالت حسی به وجود می آید که قرار است چیزی کسب شود و به دست آید. این حقیقت است که کارکنان همیشه دوست دارند خود را رشد و ارتقا دهند. اگر آن ها نتوانند هم موقعیت و هم مهارت های خود را رشد دهند، قطعا برای آن ها یکی از دلایل مهم برای ترک شغل، همین موضوع خواهد بود.

راه اصلاح مشکل: مهم است که شما گفتگوهای منظم با کارکنان خود را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل شود که کارکنان شما خوشحال هستند و مطمئن شوید که شما یک راه قابل دستیابی برای آنها درون شرکت ایجاد کرده اید.

5 دلیل که کارمندان را وادار به ترک شغل می کند

5 دلیل که کارمندان را وادار به ترک شغل می کند

معنا باختگی

در این میان کارمند شما ممکن است معنا و هدف آنچه که انجام می دهد را از دست بدهد. آنها کم کم شروع به پرسش از خود می کنند؛ واقعا به چیزی معنی دار کمک می کنند.

معنا کردن سخت است، اما لازم است که درباره بیانیه و ماموریت شرکت با کارکنان خود صحبت کنید و به آن ها تفهیم کنید که نقش مهمی در رسیدن به اهداف دارند.

این کار و وظیفه شماست تا به این سوال پاسخ دهید: ” چرا من اینجا کار می کنم؟ ”
راه اصلاح مشکل: از کارکنان خود سوال کنید مانند :
چه چیزی شما را تشویق به کارکردن می کند؟
چه چیزی شما را خوشحال می کند؟
هدف شرکت را چگونه احساس می کنید؟
با این کار شما می توانید به راحتی معنا و هدف شرکت را توصیف کنید و کارکنان را در آن دخیل کنید.

فقدان خودمختاری

به راستی چندین بار به کارمندان خود می گویید رئیس خودتان هستید و می توانید در راستای اهداف شرکت کار را به خوبی پیش ببرید؟ اما در حال انجام کار،هنوز در حال نظارت و مدیریت هر حرکتی هستید.

حالت استرس زایی را تصور کنید که برای هر کاری در طول روز کارمند در حال رصد شدن است! حس خوبی به کارمند دست می دهد؟ مسلما خیر!
راه اصلاح مشکل: کنترل را به کارکنان دهید. اگر کارمندی دارای کار حساس اما با قدرت کنترل شوندگی است، با تفویض اختیار و بخشیدن خودمختاری می توان میزان استرس در کار را به شدت کاهش داد. با کنترل و نظارت بسیار بر کارمندان، شرایط استرس زا برای کارمندان ایجاد می شود. حس موفقیت کامل از انجام کار زمانی به دست می آید که میزان نظارت شدید نباشد.

قدردانی نکردن

کارمندان معمولا دوست دارند که به آنچه که انجام می دهند، اعتماد شود، اما حقیقت این است که در گوشه ای از علاقه مندی های خود خواستار تشویق و قدردانی هستند و حس کند به آن ها ارزش داده می شود. به عنوان مثال : کار در محیطی بی کیفیت و با امکانات پایین، رفتار توام با توهین و کم محلی از جانب مدیر، پرداخت غیر منصفانه دستمزد از جمله موارد ناخوشایندی هستند و در هر سازمانی مخرب عمل می کند.
راه اصلاح مشکل: ایجاد محیطی از ارتباطات شفاف بین تمام سطوح کارکنان و یک سیستم برای اطمینان کردن از اینکه مدیران مکالمه را را به طور روزانه با تمامی کارمندان خود دارند.

مهم است که توجه داشته باشید که این پنج عامل نه تنها دلایلی است که کارکنان شما را ترک می کنند، بلکه بیشتر،یکی از این عوامل در تصمیم گیری آنها در مورد ترک نقش مهمی ایفا می کنند.

منبع: theundercoverrecruiter.com

اشتراک:

نظرات بسته اند