عملیات جستجوی مجدد در منطقه سقوط هواپیما از روز پنج شنبه آغاز می شود

0

به گزارش سی اس وب به نقل از ایسنا، عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: عملیت جستجوی مجدد در منطقه ی سقوط هواپیما از روز پنج شنبه آغاز می شود.
وی افزود: امروز و فردا هوا برای ادامه جستجوی مجدد مساعد نیست و ان شاءالله فردا (روز چهارشنبه) این جبهه هوای سرد از جو استان عبور خواهد کرد.
وی با اشاره به کمپ های مستقر در ارتفاعات دنا تاکید کرد: از صبح زود روز پنج شنبه، 10ام اسفند با استفاده از توان ملی و استانی و آماده کردن ده ها تیم های عملیاتی و تخصصی ارتش، سپاه، هلال احمر، نیروهای محلی و کوهنوردان به منطقه برای جستجوی مجدد و جمع آوری پیکرهای جانباختگان و لاشه ی هواپیما و جعبه سیاه پرواز “تهران- یاسوج” اعزام می شوند.

از سرگیری عملیات در کوهستان دنا

از سرگیری عملیات در کوهستان دنا

عزیز فیلی گفت: روز پنج شنبه تا یکشنبه هفته ی بعد هوا مناسب و پایدارتر است، بنابراین می توان جستجوها را از سر گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارد کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان ساخت: پیکرها همچنان زیر برف مانده است و گروه های جستجویی که دیروز به محل حادثه رفتند اعضا را به محلی پایین تر انتقال نداده اند بلکه آن چه از اعضا که قابل حمل بوده را با خود آورده و تحویل پزشکی قانونی داده اند.
وی اضافه کرد: با تجهیز نیروهای محلی در عملیات جستجوی پیکر جانباختگان و لاشه ی هواپیما از این نیروها بیشتر و بهتر استفاده خواهیم کرد. امروز یک تیم محلی به همراه امدادگران مشارکت کردند و دو مسیر جدید را برای دسترسی راحت تر نشان دادند.
این مقام مسئول عنوان ساخت: با استفاده از سبدهای خاص به وسیله ی بالگردها و تیم های زمینی انتقال پیکر جانباختگان و لاشه ی هواپیما انجام خواهد شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند