چرا فریلنسرها بعضا به افسردگی می رسند؟

0

پولدار شدن با کار در خانه اتفاق خوبی ست که بسیاری از افراد با انتخاب دورکاری یا شروع فریلنسینگ برای آن برنامه ریزی می کنند.

اگر موفق به بازاریابی درست در فریلنسینگ شده و در شاخه ی تخصصی خود بتوانید مشتریان متعددی به دست بیاورید، برنامه ریزی بلند مدت کسب درآمد با موفقیت روبرو خواهد شد.

اما در مسیر شروع فریلنسینگ و رسیدن به موفقیت در این سبک از کار، ممکن است افراد به نوعی از افسردگی ناشی از شرایط کار در خانه مبتلا شوند.

کار در خانه به خودی خود مزایای بسیاری دارد، اما متاسفانه موارد زیادی از افسردگی به علت دورکاری دراز مدت را شاهد هستیم.
چرا فریلنسرها افسرده می شوند؟

انزوا و دور افتادن از اجتماع حین کار در خانه

اما به راستی چرا فریلنسرها افسرده می شوند؟ ماهیت کاری که فریلنسرها انجام می دهند ربطی به افسرده شدن ندارد. بلکه این محیطی که آن ها برای اشتغال خود انتخاب می کنند، می تواند موجبات افسردگی را در دراز مدت فراهم سازد.

شما ممکن است به عنوان یک دورکار تصمیم بگیرید که ساعات کاری را در خانه را در اتاقی محبوس شده و حتی ارتباطتان با اعضای خانواده در آن ساعات را قطع نمایید. شما احتمالا به تلفن ها پاسخ نمی دهید تا تمرکزتان حفظ شود. اما این روش موجب می شود که رفته رفته منزوی تر شده و زمینه ی افسردگی به سراغتان بیاید.

 

علت افسردگی فریلنسرها

علت افسردگی فریلنسرها

توجه داشته باشید که نوع فریلنسینگ به علت دوری از محیط های کاری شلوغ می تواند انزوا و بی حوصلگی به همراه داشته باشد. به همین دلیل شما می باید خلاء عدم حضور در اجتماع را با اعضای خانواده، دوستان و روابط آنلاین یا تلفنی پر کنید. حتی می توانید با فریلنسرهای دیگر که روابط صمیمانه ای با آن ها دارید، در یک مکان مشترک به فعالیت بپردازید.

سرخوردگی از مشتریان

از منظر دیگری نیز می توانیم به علت افسردگی فریلنسرها بپردازیم. در جایی که مشتری هایی بدقول از آب درآمده و فریلنسر موفق به دریافت دستمزد خود از وی نشود، زمینه ی یاس فراهم می شود. به خصوص اگر این اتفاق چندین بار تکرار شود، فریلنسرها در موقعیت ضعف قرار گرفته و ممکن است به پوچی در زمینه ی اشتغال به دورکاری و در پس آن افسردگی برسند. آن ها کار خود را بی فایده متصور شده و بدون این که متوجه باشند این ایراد متوجه چند کارفرمای بدحساب و نادرست بوده است، نحوه ی کار کردن و یا قدرت تسلط خود را زیر سوال می برند.

اشتراک:

نظرات بسته اند