خلا کار در کشور و عدم نظارت بر آگهی استخدام و ظهور شغلهای عجیب

0

کاریابی یکی از سخت ترین کارهایی است که هر شخص در زندگی با آن مواجه می شود. کارجویان یا می توانند به آگهی استخدام در روزنامه ها یا سایتهایی نظیر دیوار توجه کنند یا در بهترین سایت استخدام فریلنسر عضو شده و به عنوان فریلنسر کار کنند.

در این میان روزانه هزاران موقعیت شغلی به صورت آگهی استخدام، در جراید و سایتها درج می شوند که شاید تعداد کمی از آنها دارای شرایط خوبی باشند. از شرایط خوب که بگذریم برخی موقعیتهای شغلی بسیار عجیب و غریب هستند. اما افرادی هستند که خسته از جستجوی کار به این شغلهای عجیب روی می آورند.

اگر گشتی در سایتهایی نظیر دیوار بزنید و یا نیازمندیهای همشهری را مطالعه کنید، با تعداد بیشماری از موقعیتهای شغلی عجیب روبه رو می شوید که برخی واقعا هنجار شکنی هستند.

نگاهی به چند آگهی استخدام عجیب

چندی قبل یک شرکت تجاری در صفحه ی اول یکی از پرتیراژترین روزنامه های کشور، یک آگهی استخدام برای منشی منتشر کرد که دارای شرایط عجیبی بود.
متن آگهی به این صورت بود: “به یک خانم منشی تمام وقت فوق لیسانس یا دکتری علوم اجتماعی یا مدیریت بازرگانی با سابقه کار مفید نیازمندیم!!!”
برای استخدام منشی شرایط مختلفی دیده بودیم اما شرایط تحصیلی دکترا واقعا تعجب برانگیز است.

آگهی استخدام عجیب

آگهی استخدام عجیب

آگهی استخدام عجیب بعدی که در سایت دیوار منتشر شده، یک هنجار شکنی آشکار است و آن دعوت از یک خانم جوان برای انجام کارهای منزل یک آقای جوان است. یعنی آدمی زاد شاخ در می آورد که مگر می شود در یک سایت معروف چنین آگهی ای ثبت شود؟ یعنی هیچ نظارتی برای درج آگهی در این سایتها وجود ندارد؟
نکته ی تاسف برانگیز آگهی در این است که این مرد محترم آگهی دهنده تنها 1 میلیون تومان برای استخدام این خانم در نظر گرفته است!

آگهی استخدام عجیب

آگهی استخدام عجیب

اما یکی از جدیدترین و عجیب ترین فرصتهای شغلی برای پسران و دختران جوان خوش سیما، ساقدوشی است. استخدام ساقدوش اغلب توسط شرکتهای خدمات مجالس صورت می گیرد و برای عروسیهای مجلل ساقدوش استخدام می کنند!
مگر عروس خانم و آقا داماد دخترخاله پسر خاله و دوست ندارند که غریبه ها باید ساقدوش آنها شوند؟ جالب است حقوق در نظر گرفته شده برای ساقدوشی هم بسیار مناسب است و با توجه به استعدادهای ساقدوشها و کاری که از آنها می خواهند، حقوق پرداختی متفاوت است.

آگهی عجیب بعدی، استخدام بادکنک آرا است که حقوق پیشنهادی هم شوکه کننده است. حقوق در نظر گرفته شده برای این شخص 6 میلیون تومان در ماه است!

خلاصه اگر کمی گشت در سایتها و روزنامه ها بزنید متوجه تعداد بیشماری آگهی استخدام عجیب می شوید که هیچگونه نظارتی بر درج آنها وجود ندارد. در این میان بسیاری از آنها با سواستفاده از خلا کار در کشور، برای گمراه کردن جوانان ظهور کرده اند که باید جوانان جویای کار هشیار باشند.

اشتراک:

نظرات بسته اند