عاداتی که تمرینات ورزشی شما را نابود می کنند

0

آیا شما خود را از رفتن به رستوان هایی که دارای طراحی زیبای رستورانی هستند، محروم کرده اید؟ آیا شما از این موضوع متعجب هستید که چرا تمرینات تناسب اندام تان، نتیجه ای را برایتان در پی ندارد؟ اکنون وقت آن است که به این نتیجه برسید که با افزایش تعداد دفعات تمرین و بیشتر دویدن روی تردمیل اهداف شما حاصل نمی شود. اکنون نوبت به آن رسیده است که کمی روی عادات خود تجدید نظر کنید. در این مطلب ما قصد داریم عادات مخرب تمرینات ورزشی، را به شما معرفی کنیم.

 

عاداتی که تمرینات ورزشی شما را نابود می کنند

عاداتی که تمرینات ورزشی شما را نابود می کنند

عادات مخرب تمرینات ورزشی

عادات مخرب تمرینات ورزشی می توانند تمرینات شما را خراب کنند و در بلند مدت روی شما تاثیر بگذارد.

روش های اشتباه

بسیاری از افراد شانس بهره بردن از راهنمایی های درست و مشاوره های صحیح را ندارند. رسیدن به این درک که مشاوه های صحیح ورزشی برای رسیدن به نتیجه دلخواه، لازم است، برای هر فردی که می خواهد تناسب اندام را تجربه کند، واجب است.

ورزش به شیوه اشتباه می تواند برای مفاصل و عضلات شما خطرناک باشد و حتی اثرت تمرین را به حداقل ممکن برساند.

اطمینان حاصل کنید که تمرینات ورزشی خود را از یک مربی و متخصص حرفه ای دریافت می کنید. مطمئن باشید که تمرینات اشتباه، تمام آن چه را که میریسید را پنبه می کند.

عادات مخرب تمرینات ورزشی

عادات مخرب تمرینات ورزشی

ورزش با معده خالی

یکی از عاداتی که تمرینات ورزشی شما را نابود می کنند، ورزش کردن با معده خالی است. کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است قبل از شروع تمرینات ورزشی تغذیه مناسب داشته باشید. جی کاردیلو، متخصص تناسب اندام و متخصص ایمنی و آمادگی ISSA و NSCA، می گوید: انجام تمرینات کاردیو با معده خالی، اثرات مثبت و منفی در بدن دارند که اغلب پایداری در پی نخواهند داشت.

حتما بخوانید:  از اشتباهات رایج در رژیم های غذایی مطلع باشیم 

خوب است پیش از تمرین، مقدار گلوکز مورد نیاز بدنتان را دریافت نمایید. به این دلیل که در حین تمرین قند خون شما پایین می آید و بدن برای سوخت و ساز به سراغ بافت عضلانی بدنتان می رود. این یعنی شما به جای ساخت عضله، آن ها را از دست می دهید.

ضمن آنکه قند خون پایین در طول تمرین سبب سرگیجه و ضعف می شود. پس پیشنهاد می شود که 45 دقیقه پیش از تمرین، موز ،انواع توت و یا ماست کم چرب میل کنید تا خود را در برابر عوارض جانبی منفی دور کنید.

تمرینات بیش از اندازه ی کاردیو

کاردیو می تواند کالری زیادی را در بدن شما بسوزاند، اما انجام این تمرینات بیش از حد، قدرت توان بدن شما را کاهش می دهد و سبب ایجاد آتروفی عضلانی می شود.
اگر شما رژیم غذایی را رعایت می کنید و بیش از اندازه تمرینات کاردیو را انجام می دهید، به بافت عضلانی خود آسیب می زنید.

به جای تمرکز زیاد وی تمرینات کاردیو، روی تمرینات قدرتی تمرکز کنید تا در کنار رژیم غذایی بتوانید به تناسب اندامی که مد نظر دارید، برسید.

 

عادات مخرب تمرینات ورزشی

عادات مخرب تمرینات ورزشی

گرسنگی و عادات اشتباه غذایی

بسیاری از افراد بر این باروند که گرسنگی و حذف برخی از وعده های غذایی می تواند در کاهش وزن تاثیر داشته باشد. حقیقت بسیار از این ماجرا بسیار به دور است.
بعد از تمرین شما می بایست مواد غذایی دریافت کنید، اما درست!
John Ivy، Ph.D.، رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه تگزاس می گوید: “بدن شما عضلات را به اسید آمینه تبدیل می کند تا به گلوکز تبدیل شود و این بعنی یک خرابکاری در بدن شما رخ می دهد”
اجتناب از خوردن غذاهای تصفیه شده یا فرآوری شده، و اما مصرف کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی های سالم، می بایست در رژیم غذایی قرار گیرد.

نداشتن خواب کافی

خواب کافی به رشد عضلات شما کمک می کند. بدون خواب کافی شما نمی توانید از تمرینات خود نتایج خوبی به دست آورید زیرا فرصت استراحت کافی به آن ها داده نشده است.

بی شک، خواب می تواند استرس را کاهش دهد، که این سبب کاهش سطح کورتیزول و متعادل شدن ستوسترون و تولید HGH برای متعادل سازی سطح چربی می شود.
این بدان معنیست که شما می بایست به طور متوسط بین 6 الی 8 ساعت بخوابید.

رژیم های بدون پروتئین

پروتئین برای بدن شما ضروری است و می تواند به عضله سازی و ترمیم آن ها کمک شایانی کند.

رژیم غذایی مبتنی بر پروتئین، به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند و سبب می شود که فرایند هضم به کندی صورت گیرد و شما طولانی مدت احساس سیری کنید.

همان طور که مشاهده کردید، عاداتی که تمرینات ورزشی شما را نابود می کنند می توانند به سادگی رخ دهند. پس با شناسایی این عادات، شما می توانید به راحتی به نتایج دلخواهتان برسید.

 

منبع:

fitnessmagazine.com

اشتراک:

نظرات بسته اند