ظریف از میز مذاکره با لاوروف خوشنود برخاست

0

در مسیر سفرهایی که وزیر امور خارجه دولت دوازدهم برای مذاکرات ثانویه برجامی پس از خروج ایالات متحده از برجام این روزها دارد، امروز محمد جواد ظریف با همتای روسی خود، لاوروف، در مسکو جلسه ای داشت.

دیروز وی مذاکراتی در کشور چین داشت، که بسیار مثبت ارزیابی شده و نوید همکاری همه جانبه از سوی این کشور در زمینه ی حفظ برجام و تامین منافع ایران را می داد.

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری ایسنا، وزیر امور خارجه، محمد جواد ظریف طی دیدار خود با لاوروف تاکید کرد: متاسفانه مخالفت با مقررات بین‌المللی و توافق های جهانی به یک عادت برای رژیم آمریکا تبدیل شده است و دیروز هم با حرکت خطرناک این رژیم درباره قدس، مواجه شدیم و این نشان دهنده نیاز جامعه بین‌الملل به این است که از حقوق و مقررات بین‌المللی حراست کند.

جلسه مذاکره ثانویه برجامی ظریف با همتای روسی

جلسه مذاکره ثانویه برجامی ظریف با همتای روسی

همین طور وی ادامه داد: بعد از مذاکراتی که با شما و سایر دوستان داشتیم، تصمیم گرفتیم بعد از خروج رسمی آمریکا از برجام فرصتی را به دیپلماسی بدهیم. برجام براساس یک موازنه بین تعهدات طرف ایرانی و بیشتر اروپا و آمریکا بنا شده و با خروج آمریکا این موازنه به هم می خورد و باید دید چگونه می توان در این شرایط منافع مردم ایران را تامین کرد.

ظریف در این نشست گفت: من گفت‌وگوهای بسیار مثبتی را روز یکشنبه در پکن داشتم و امروز هم خوشحالم با وجود برنامه سنگین شما، وقتی را در صبح زود خالی کردید تا این دیدار انجام شود و گفت‌وگویی داشته باشیم. بعد از اینجا هم با خانم موگرینی و سه وزیر اروپایی ملاقات خواهیم کرد.

همچنین این مقام سیاسی کشور رو به همتای روسی خود عنوان ساخت: موضع رسمی فدراسیون روسیه درباره برجام برای ما بسیار امیدبخش است و امروز هم امیدوارم بتوانم با شما درباره جزئیات و نحوه همکاری ۱+۴ صحبت کنم.

اشتراک:

نظرات بسته اند