طرز تهیه ی کیش لورن: غذایی از فرانسه

2

اگر می خواهید بدانید که مسافرانی که با خرید تور فرانسه به این کشور سفر می کنند، چه خوراکی هایی را در منوی رستوران های این کشور می بینند، پیشنهاد ما به شما این است که در ادامه ی مطلب با ما همراه شوید و غذای معروف فرانسوی خوشمزه را خودتان در خانه درست کنید.

کیش لورن

کیش لورن غذای محبوب فرانسوی ها

کیش لورن غذای محبوب فرانسوی ها

مواد لازم خمیر:

300 گرم آرد
100 گرم کره
یک عدد تخم مرغ
3 قاشق سوپخوری آب سرد
100 میلی لیتر روغن مایع
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
دو قاشق سوپخوری ماست

مواد لازم داخل کیش لورن

400 گرم ژامبون مرغ
10 ورقه پنیر تست
150 گرم پنیر خامه ای
4 عدد تخم مرغ
200 میلی لیتر خامه
جعفری خرد شده
نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه کیش لورن:

حتما می دانید که پنیر عنصر جدا نشدنی از غذاهای فرانسوی است. پس قبل از آنکه کارتان را آغاز کنید، رول های پنیر زرد را آماده کنید. برای این کار یک ورق پنیر را روی سطح پهن کنید و به وسیله کارد، پنیر خامه ای روی آن بمالید و مقداری جعفری خرد شده روی آن بریزید.

حال ورق پنیر را لوله کنید. ورقه ی دیگری را به همین شکل درست کنید و کنار ورق پنیر اولی قرار دهید. و به دور آن بپیچید تا قطور شود. از این رول ها به تعداد 5 عدد درست کنید و برای نیم ساعت درون یخچال قرار دهید تا سفت شود. سپس آنها را به شکل حلقه ای برش بزنید.

حال کاسه ای گود آورده و آرد را درون آن بریزید و برای حدود نیم ساعت درون یخچال بگذارید تا خنک شود. در این مدت کره را از داخل یخچال بیرون آورده تا به در دمای محیط نرم شود.

بعد از گذشت نیم ساعت، کره را تکه تکه کنید و میان آرد قرار دهید و با نوک انگشتان کره را به خورد آرد دهید تا به شکل ماسه در آید.

درون ظرفی دیگر، تخم مرغ، آب، روغن مایع، ماست و نمک را ریخته و با هم مخلوط کنید و با همزن دستی بزنید تا یکدست شود.

حال این مایع را به آرد اضافه کنید و خمیر را درست کنید. آن را ورز دهید و سپس به شکل گلوله در آورید. حال روی آن را با دستمال پارچه ای بپوشانید و برای مدت یکساعت در مخیط آشپزخانه قرار دهید تا استراحت کند.

سپس یک قالب تارت یا قالب کمربندی به قطر 27 تا 30 سانتی متر یا 4 گوش به ضلع 24 سانتیمتر را آورده و خمیر را داخل قالب پهن کنید و سطح خمیر را توسط ابزار مخصوص یا چنگال سوراخهایی ایجاد کنید تا خمیر درون فر پف نکند. سپس قالب را روی پنجره وسط فر که از قبل با حرارت 180 درجه سانیتگراد گرم کرده اید، به مدت 10 دقیقه بپزید. سپس ژامبون ها را رشته کرده، پنیر خامه ای را روی خمیر بمالید و ژامبون ها را روی آن قرار دهید.

ظرفی جدا آورده و تخم مرغ ها، خامه، نمک و فلفل را درون آن بریزید و با همزن بزیند تا یکدست شود. مخلوط حاصل را روی خمیر و ژامبون می ریزیم سپس پنیرهای تست آماده شده روی آن بریزید و برای مدت 45 دقیقه تا یکساعت درون فر که از قبل آماده کرده اید قرار دهید.

سپس آن را با مقداری پنیر خامه ای که نرم کرده اید، تزئین کنید. آن را داخل قیف بریزید و لبه های تارت را با آن فرم دهید. از مروارید خوراکی و رول های پنیر زرد برای تزئین استفاده کنید.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. میلاد مصطفوی در

    غذاهای فرانسوی هر چی باشن خیلی خوشمزه هستن. فرانسوی ها کلا توی آشپزی معرکه ن