طرز تهیه سوپ از نوع کلم بروکلی

0

همان طور که میدانید، سوپ یکی از اجزای اصلی سفره های پذیرایی روی میز غذاخوری است مخصوصا اگر آن روز به خصوص، مهمان هم داشته باشید!
اینکه بر سر سفره روی میز غذاخوری چه چیزی قرار دهید، نه تنها برای مهمان ها، بلکه برای اهل خانه هم بسیار مهم است. میدانید که یک غذای خوشمزه می تواند اشتهای هر فرد بی میلی را باز کند.
سوپی که در ادامه ی مطلب قصد آموزش آن را داریم، یک سوپ خوشمزه است که بسیار متفاوت. پیشنهاد می کنیم این سوپ را برای مهمانانی که در رژیم هستند و هرچیزی نمیخورند، درست کنید.
با ما همراه شوید.

سوپ کلم بروکلی

سوپ کلم بروکلی

سوپ کلم بروکلی

برای تهیه ی این سوپ به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم

کره 2 قاشق غذاخوری
پیاز 1 عدد متوسط خوردشده
سیر چهار حبه
بروکلی 400 گرم خورد شده
آب مرغ به مقدار لازم ( مقدارش بستگی به سلیقه و رقیق یا غلیظ بودن سوپ متغییره)
قارچ 200 گرم خورد شده
هویج 1 عدد کوچک خورد شده
گشنیز 1/3 لیوان ساطوری شده
خامه 2 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه

در ابتدا همه ی مواد را خرد کنید و برای مدت 3 الی 4 دقیقه با کره درون ظرفی تفت دهید. سپس به مقدار نصف لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و برای مدت 10 دقیقه صبر کنید تا مواد با هم کمی نیم پز شوند.
بعد شعله را خاموش کنید و صبر کنید تا کمی از حرارت مواد کاسته شود. بعد به کمک میکسر یا هر وسیله ای که می شود مواد را با هم مخلوط کرد، آنها را با هم میکس کنید.
دوباره مواد میکس شده را به قابلمه برگردانید و به مقدار دلخواه، آب مرغ و نمک و فلفل و گشنیز به آن بیفزایید و تا جا افتادن برای مدت 10 دقیقه صبر کنید. لحظه ای می خواهید شعله را خاموش کنید، خامه را به آن اضافه کنید. دقت کنید که خامه را به یکباره به سوپ اضافه نکنید، بلکه چند قاشق از سوپ مخلوط بعد به بقیه سوپ اضافه کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند