طرز تهیه تارت خرما و گردو برای افطار

0

این روزها که همه چیز ماه رمضانی شده است، از تزئینات خیابان گرفته تا حتی معماری و دکوراسیون رستوران ها، حتما سفره ها هم همین رنگ و بو را دارند.
در ماه مبارک رمضان، آن هم روزهای به این طولانی، روزه داران ترجیح می دهند که حین افطار غذایی میل کنند که مقوی باشد. برای آنکه همگام با این ماه پیش برویم، امروز به سراغ آموزش تارتی می رویم که بسیار انرژی بخش است و فوق العاده خوشمزه و برای افطار گزینه ای کاملا مناسب.

همچنین بخوانید: سرو یک فرنی خوشمزه روی میز غذاخوری برای افطار

طرز تهیه تارت خرما و گردو

همان طور که می دانید، خرما و گردو هر دو خوراکی مقوی و انرژی زا هستند و معمولا پای ثابت سفره های رمضانی. اکنون ما می خواهیم با این دو خوراکی یک تارت خوشمزه درست کنیم.

مواد لازم برای تهیه تارت خرما و گردو برای 4 نفر :

خرما 200 گرم
گردو 100 گرم
شیر عسلی غلیظ یک بسته
بیسکوئیت دایجستیو 15 عدد
کره 100 گرم
شکر 2 قاشق غذاخوری
نمک یک چهارم قاشق مرباخوری
پودر دارچین یک قاشق چایخوری

طرز تهیه تارت خرما:

در ابتدا، فر را در دمای 180 درجه ی سانتی گراد قرار داده تا گرم شود. سپس بیسکوئیت ها را خرد کنید و آن ها را به شکل پودر در آورید. بعد شکر، نمک و دارچین را به بیسکوئیت خرد شده اضافه کنید و خوب هم بزنید.
بعد کره را آب کرده و به آن بیفزایید و خوب هم بزنید تا یک مایه یک دست به دست آید که غلظتی شبیه به ماست را دارد.
حال مایه را درون قالب تارت بریزید و آن را در همه جای قالب پخش کنید. سپس مایه تارت را برای مدت 10 دقیقه درون فر قرار داده و بپزید. پس از زمان مقرر آن را از فر بیرون آورده و صبر کنید تا به دمای اتاق برسد.

ریختن شیر عسل روی تارت خرما و گردو

ریختن شیر عسل روی تارت خرما و گردو

 

تا گذشت این مدت به سراغ خرما بروید. آن ها را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و هسته های آن ها را خارج کنید. بعد از خنک شدن خمیر، آن ها را روی خمیر بچینید و روی آن شیر عسلی بریزید. سپس فر را در دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و قالب را درون فر بگذارید.
بعد تارت را از فر خارج کرده و اجازه دهید سرد شود و برش زده و نوش جان کنید.
این هم یک تارت خوشمزه که شما می توانید برای افطار میل کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند