طرح 20 تا 20 ؛از کودکان در فضای مجازی حمایت می شود

0

طرح 20 تا 20 از امروز 20 ام اسفند ماه در راستای حمایت از کودکان در فضای مجازی کلید می خورد.

امروزه بدون شک یکی از اصلی ترین کاربران فضای مجازی کودکان خردسال هستند. هر پدر مادری برای اینکه سر فرزند خردسال خود را که به دلیل تغییر شرایط فرهنگی فاقد خواهر و بردار است گرم کند یک تبلت به دست او می دهد. از این روی کودکان امروزه به یکی از اصلی ترین کاربران فضای مجازی بدل شده اند که نیاز به حمایت در این فضا را دارند.

با این مقدمه ی کوتاه باید گفت“طرح 20 تا 20 “ نیز در راستای حمایت از کودکان در فضای مجازی و در جهت اجرایی شدن سند حمایت و برنامه ی اقدام توسعه ی خدمات فضای مجازی کودکان و نوجوانان، امروز یکشنبه افتتاح می شود.

طرح 20 تا 20 ؛طرح حمایت از کودکان در فضای مجازی

طرح 20 تا 20 ؛طرح حمایت از کودکان در فضای مجازی

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری مهر، خسرو سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران و مجری طرح حمایت از کودک در فضای مجازی، در خصوص این طرح گفت:  “طرح 20 تا 20” از ۲۰ اسفند ماه سال جاری آغاز شده و طی مدت یک سال، اهداف و برنامه‌ های تعریف‌ شده در این حوزه را پیاده‌ سازی خواهد کرد.

ایشان به اهداف طرح اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف کلان تا سال ۱۴۰۰ و پایان سال ۲۰۲۰ فراهم شدن فضای غنی از اطلاعات در سپهر اطلاعاتی کودک از طریق رشد خوشه ی اقتصادی محتوا و خدمات فناوری اطلاعات در حوزه ی کودک است که طرح 20 تا 20، در جهت تحقق بخشی از این اهداف اجرایی می‌ شود.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه آمارهای به‌ دست‌آمده در مطالعات و نحوه ی استفاده و نوع کاربردهای فناوری اطلاعات برای کودکان، بیانگر لزوم داشتن برنامه‌ای مشخص برای این حوزه است تصریح کرد: در آیین افتتاح این طرح با حضور مسئولان کشوری علاوه بر اعلام برنامه‌ های عملیاتی طرح، رونمایی از وبگاه طرح، رونمایی از اولین پیمایش جامع رفتارهای مصرفی کودک در فضای مجازی و رونمایی از اولین گاه‌ شمار مصور مناسبتها و زندگی‌ نامه‌های چهره‌های ماندگار کودک صورت خواهد گرفت.

به گفته ی سلجوقی، در این مراسم، کاشت درخت طوبی دانش در فضای حقیقی، به همراه رونمایی از درخت طرح ۲۰ تا ۲۰ در فضای مجازی نیز عملیاتی خواهد شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند