راهنمای طراحی لوگوی رستوران

0

برای طراحی لوگوی رستوران باید به اصولی پایبند باشید که هر یک می تواند در موفقیت راه اندازی رستوران مدرن و همین طور جذب مشتری فوق العاده موثر عمل نمایند.

 

مراحل طراحی لوگو رستوران

1- چگونه یک لوگو ایجاد کنید
2- چگونه آیکون درست را انتخاب کنید
3- چگونه رنگ مناسب را برگزینید
4- چگونه فونت صحیح را انتخاب کنید

لوگو رستوران یک نماد بصری است که مشتریان به وسیله ی آن رستوران شما را شناخته، به یاد می آورند و در جایی دوباره می شناسند.

در کارت های ویزیت، آگهی ها، ظروف، وب سایت ها، و… این لوگو رستوران شماست که اولین معرفی نامه را ارائه خواهد داد.

به واقع لوگو رستوران در اولین برخورد به مشتری القا می کند که رستورانتان ارزش دیدن را دارد یا نه؟

طراحی لوگوی رستوران

طراحی لوگوی رستوران

در این جا به به سوالات کلیدی که ممکن است در طول طراحی مفهوم آرم و لوگو با آن ها برخورد کنید و اتفاقا لازم است که پاسخ آن ها را پیشتر بدانید، جواب می دهیم.

– لوگو رستوران شما شبیه چه چیزی قرار است باشد؟

اکثر لوگوهای رستوران ها با شباهت هایی به غذاهای ایتالیایی، چینی، فرانسوی، ژاپنی و… طراحی شده اند. غذاهای دریایی، سوشی، رول، پیتزا و… در بیشتر لوگوها دیده می شوند.

علاوه بر این لوگو نیاز دارد که سبک رستوران نیز در آن دیده شود و مشتری با دیدن لوگو متوجه شود که به چه سبک و نوع از رستوران وارد خواهد شد.

قبل از انتخاب آیکون، فونت و رنگ شما باید به پیامی که می خواهید به مشتریانتان بدهید، فکر کنید و دریابید دقیقا چه چیزی را قرار است از طریق لوگو به آن ها گوشزد کنید.

– چگونه یک لوگو ایجاد کنیم؟

راه های مختلفی برای تبدیل کردن ایده شما به آرم و لوگو وجود دارد. شما ممکن است خودتان بخواهید این طراحی را انجام داده و یا با استخدام پاره وقت طراح لوگو، این مسئولیت را به عهده ی یک فرد حرفه ای بگذارید.

اگر بودجه ی راه اندازی رستوران شما اجازه می دهد توصیه می کنیم که برای این کار حتما از یک نفر حرفه ای و یا حتی تیم های طراحی لوگو کمک بگیرید. در غیر اینصورت با گذاشتن زمان کافی و تحقیق و مطالعه خودتان می توانید از طریق آزمون و خطا به طراحی لوگوی دلخواهتان دست یابید.

– چگونه آیکون درست را انتخاب کنید

همان طور که قبلا ذکر شد، مواد غذایی و آن چیزهایی که به غذا مربوط می باشد، در لوگوی رستوران ها دیده می شود. از جمله کارد و چنگال، قاشق، شیشه، ظروف، کلاه سرآشپز، ملاقه، اجاق گاز و…

طراحی لوگوی رستوران

طراحی لوگوی رستوران

مشکل این جاست که این تصاویر بارها و بارها تکرار شده اند و می توانیم بگوییم که باز با این تصاویر در لوگو ممکن است در نهایت آرمی شبیه به چیزی که رقیبتان انتخاب کرده، از آب دربیاورد.

– نحوه انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ موثر برای لوگوی رستوران شما کلید نهایی است. رنگ مناسب لوگوی شما را به یاد ماندنی و هدفمند می سازد. به یاد داشته باشید که هر رنگ خاصیت خاص خود را داراست.

برای صنایع غذایی و رستوران، از رنگ هایی که بیش از حد روشن هستند اجتناب کنید. با استفاده از رنگ های غذایی طبیعی از جمله قرمز تیره، سایه های زرد و قهوه ای، سیاه کلاسک و… به آرم خود جذابیت ببخشید.

طراحی لوگوی رستوران

طراحی لوگوی رستوران

 

– نحوه ی انتخاب فونت مناسب

اگر لوگوی شما دارای متن باشد، باید یک فونت مناسب را برای آن انتخاب کنید. فونت شما باید قابل خواندن باشد و اطمینان حاصل کنید که متن در فرم و شکل لوگو به خوبی می نشیند و نباید به هیچ وجه از قالب بیرون زده به نظر بیاید.

طراحی لوگوی رستوران

طراحی لوگوی رستوران

فونت شما باید با نماد مطابقت داشته باشد. و هرگز آن قدر کوچک نباشد که خواندنش در نظر اول ناممکن یا سخت به نظر بیاید.

اشتراک:

نظرات بسته اند