طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

0

معمولا در آشپزخانه های نقلی صندلی کانتر نقش میز و صندلی نهار خوری را ایفا می کنند و چه انتخاب هوشمندانه ای است. با کوچکتر شدن خانه ها فشار بیشتری روی آشپزخانه ها می آید و در نتیجه حذف عوامل حجیم فیزیکی از آشپزخانه امری اجتناب ناپذیر است.

استفاده بهینه از آشپزخانه کوچک

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک به مراتب سخت و پیچیده تر از آشپزخانه بزرگ است. طراحی و نصب کابینت هایی کاربردی در فضای کم بسیار سخت است. و همچنین در عین حال که کارکرد های متنوعی باید داشته باشند لازم است زیبا هم طراحی شوند.

لازم است فعالیت های غیر ضروری را از آشپزخانه کوچک حذف کنید و فقط بر روی امور مهم تمرکز کنید. معمولا دیده شده کارهایی مثل شست وشوی اجسام بزرگ در آشپزخانه انجام شده و یا آنکه مادرها در این محیط به بچه های دبستانی دیکته می گویند. بهتر است چنین فعالیت هایی در اماکن دیگری صورت گیرد و به مهمات امر پرداخت.

بهینه سازی آشپزخانه کوچک

بهینه سازی آشپزخانه کوچک

شما می توانید با جانمایی لوازم برقی کوچک و نوآورانه، کمی در فضای موجود صرفه جویی کنید؛ برای نمونه، می توانید از یخچال و فریزرهای کوچک، مایکرویو و اجاق گاز کوچکِ توکار (مثلا با دوشعله) و سینک های ظرفشویی تکی استفاده کنید تا فضای کمتری اشغال شود.

طراحی جزیره ای یا پیشخوانی مناسب برای مکان های کوچک است. در واقع، ساختارهای تفکیک شده، با کارکردهای چندمنظوره ی خود به ساماندهی فضا کمک کرده و به آن جلوه ای بزرگ تر می بخشند.

دقت داشته باشید که سینک ظرفشویی دو قلو یا اجاق گاز و یخچال بزرگ فضای بسیاری اشغال می کنند و در صورت امکان باید تعویض شوند. برخی از قابلیت های وسایل بزرگ شاید سالی یک بار هم به کارتان نیایند پس به خاطر چنین چیزی زندگی روزمره خود را تحت فشار قرار ندهید!

در آشپزخانه کوچک بهتر است از قفسه و کابینت های جلو باز استفاده شود تا فضا گسترده تر به چشم آید. قفسه های در بسته تا حد زیادی فضا را محدود نشان خواهند داد.

اشتراک:

نظرات بسته اند