طراحی داخلی رستوران و عوامل موثر بر آن

0

طراحی داخلی رستوران نکته ای است که شما به عنوان مدیر یک رستوران باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. در این مقاله قصد داریم راهنمای قدم به قدم طراحی داخلی رستوران کودکان و بزرگسالان را بیاوریم. بهتر است بدانید که طراحی داخلی رستوران می تواند در میزان درآمد شما تاثیر بسیار قابل توجهی داشته باشد. حال می خواهیم بدانیم چرا مسئله ای نظیر طراحی داخلی دکوراسیون باید انقدر مهم باشد؟ کافیست اندکی به این صنعت فکر کنید. در 5 سال اخیر رقابت در صنعت رستوران داری چه تغییری کرده است؟ سلیقه ی مشتری ها, تکنیک های نوآورانه بازاریابی و فروش, تعداد رستوران ها تنها بخش کوچکی از مواردی است که در این صنعت رقابت را فعال می کنند.
درچنین حالتی با به وجود آوردن رابطه ی صحیح و افزایش تعداد مشتری های وفادار شما کمک می کند و همانطور که می دانید, هزینه ی جذب مشتری تقریبا 5 برابر بازگرداندن مشتری قدیمی می باشد.
لازم به ذکر است که یکی از مهم ترین عواملی که توسط آن می توانید در ذهن و قلب مشتری ها نفوذ نمایید, ایجاد محیط و فضایی مناسب و استفاده از الگو های درست در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد.
یک مدیر رستوران باید از ایده های مختلف برای دکوراسیون داخلی رستوران استفاده کند تا بتواند فضایی خاص و منحصر به فرد را برای مشتری های خود ایجاد نماید. رستوران مکانی است که می بایست برای افرادی که در آن حضور دارند لذت بخش و آرامش آفرین باشد و این احساس آرامش را می توان با یک دکوراسیون بسیار زیبا به مشتریان عزیز هدیه کرد. در صورتی که بخواهید, رستورانی منحصر به فرد و خاص داشته باشید باید از هوش خود استفاده کنید و در غیر این صورت از شخص متخصص که به تمامی اصول معماری و طراحی داخلی مسلط است نیز کمک بگیرید.
سبک رستوران یکی از مهم ترین مواردی است که در دکوراسیون رستوران مورد اهمیت است. زمانی که تم رستوران خود را مشخص کردید, می بایست از المان ها و عناصر خاصی در دکوراسیون رستوران خود استفاده نمایید. باید مشتری های هدف خود را مشخص نمایید. بهتر است که عواملی نظیر سطح تحصیلات, سن, مذهب, درآمد و …مشتری های خود را بشناسید تا بتوانید با توجه به آن دکوراسیون رستوران خود را مشخص نمایید. با درنظر گرفتن ویژگی های شخصیتی مشتری های خود می توانید دکوراسیون داخلی رستوران خود را تعیین نمایید. به طر مثال در صورتی که رستوران شما در نزدیکی یک دانشگاه قرار دارد, باید بدانید که یک رستوران لاکچری در چنین منطقه ای نمی تواند موفق باشد, بنابراین باید رستورانی طراحی کنید که که فضایی صمیمی تر داشته باشد.

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون رستوران

مسئله ی دیگر در طراحی داخلی رستوران میزان فضای آزاد داخل مجموعه است. این فضا می بایست به گونه باشد که مشتری ها و یا کارکنان رستوران در مسیر دیگری قرار نگیرد. اگر این مسئله صورت گیرد باعث نارضایتی مشتری ها می شود و به همین ترتیب میزان خدمت رسانی کارکنان به مشتری ها با سرعت پایین انجام می شود که این مسئله نیز موجب عدم رضایت مشتریان می شود.
دقت داشته باشید که رنگ ها در طراحی دکوراسیون شما تاثیر به سزایی دارد. جالب است بدانید که رنگ ها قدرت نفوذ روانی بسیار بالایی دارند. در صورتی که در طراحی داخلی رستورانتان از رنگ های درستی استفاده کرده باشید, حس خوبی به مشتری های خود القا می کنید و در غیر این صورت نیز موجبات نارضایتی مشتری ها را فراهم می آورید. موارد دیگری نیز در طراحی داخلی رستوران شما تاثیر دارد که در ادامه ی این مطلب به بررسی و معرفی آن نیز می پردازیم.
– از دیوار پوش های لوکس و زیبا برای دیوار های رستوران استفاده کنید. به هنگام خرید دیوار پوش ها به رنگ و طرح آن دقت داشته باشید چراکه رنگ دکوراسیون داخلی شما می تواند آرامش زیادی به شما القا کند.
– استفاده از صندلی های مناس و راحت را فراموش نکنید. با توجه به سبکی که رستورانتان دارد می توانید از صندلی های مختلفی استفاده کنید که رنگ صندلی ها نیز در طراحی دکوراسیون بسیار مهم می باشد.
– در انتخاب کف پوش دقت داشته باشید.
– نورپردازی مناسب بر آرامش و احساس راحتی مشتری ها تاثیر بسیاری دارد. بهتر است برای این امر از لامپ های تزئینی استفاده نمایید تا بتوانید میزان نور را نیز تنظیم کنید.

مبلمان

مبلمان, عاملی مهم در طراحی داخلی رستوران است که انتخاب فرم متناسب میز و صندلی در جذب مشتری نقش بسیار مهمی را ایف می کند. برای رستوران های با فضای کوچک و کاربری عمومی انتخاب مبلمانی که بتواند پاسخگوی نیاز افراد بیشتری باشد, از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب مبلمان نیمکتی که با مبلمان ساده ترکیب می شود, می تواند پاسخ مناسبی به این مسئله باشد.
انتخاب رنگ مناسب برای صندلی ها و میز های یک رستوران تاثیر بسیار مناسبی بر دکوراسیون داخلی فست فود شما بگذارد. انتخاب رنگ هایی متناسب با رنگ زمینه و ایجاد هارمونی در فضای داخلی دکوراسیون می تواند به دعوت کنندگی فضا و ایجاد صمیمیت محیط رستوران کمک شایانی کند.

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون رستوران

میز های یک رستوران

جالب است بدانید که علی رغم تصور عموم, میز نیز در طراحی و دکوراسیون داخلی فست فود بسیار مهم است. جدایی از آن که به ابعاد و اندازه ی متناسب یک میز باید توجه کنید, باید فضایی برای رفت و آمد نیز بین میز ها در نظیر بگیرید.

جزئیات و تزئینات در طراحی رستوران

بهتر است بدانید که هر فضایی با انتخاب جزئیاتی مثل رنگ, تابلو و دیگر اکسسوری های تزئینی می توانید تصویر زیبا تری به فضای دکوراسیون داخلی خود هدیه بدهید. با استفاده از المان ها و عناصر ساده با رنگی متفاوت می توانید, فضایی منحصر به فرد به فضای داخلی رستوران خود ببخشید. این المان نیز می تواند حتی, عنصری خاص و مرتبط با لوگوی اصلی رستوران شما باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند