ضروری‌ترین لوازم راه اندازی کافی شاپ

0

یکی از سوالاتی که اغلب افراد هنگام راه اندازی کافی شاپ در ذهنشان ایجاد می شود که از بین طیف گسترده لوازم کافی شاپ موجود در بازار داشتن کدام موارد الزامی است و از آن جایی که اغلب لوازم کافی شاپ قیمت نسبتا بالایی هم دارند دقت در انتخاب موارد کلیدی بسیار مهم است.

نجات بخش‌ترین لوازم راه اندازی کافی شاپ در ساعات شلوغ کاری

قفسه بندی و ظروف برای نگه داری و نظم بخشیدن

از آنجایی که کافی شاپ ها پر از انواع مختلف قهوه، سیروپ، مواد تزیینی خوراکی‌ها و کلی خرت و پرت دیگر هستند، باید برای نظم بخشیدن به کار و دسترسی راحت به آن‌ها چاره‌ای بیاندیشید.

اهمیت این چیزها زمانی مشخص می‌شود که نیاز دارید با سرعت کار کنید. این به معنای پمپ‌هایی برای انواع مختلف سیروپ‌ها، جعبه‌های جورواجور و ظروف سردار جمع و جور است. راستش را بخواهید هیچ نسخه‌ی قطعی‌ای در این مورد برای پیشنهاد وجود ندارد. باید در فروشگاه‌های فروش لوازم جهت راه اندازی کافی شاپ بگردید و چیزهایی را پیدا کنید که خودتان بیشتر از همه برای کار کردن با آن‌ها احساس راحتی می‌کنید.

بسیاری از کافی شاپ‌ها در کنار سرو قهوه و … چیزهایی مثل ماگ، پودر قهوه، وسایل آماده سازی قهوه مثل فرنچ پرس و … هم می‌فروشند. برای در معرض دید قرار دادن این طور چیزها شما نیاز به یک قفسه بندی شیک و مناسب خواهید داشت. قفسه بندی پشت بار برای نگه داری لوازم کافی شاپ و قفسه‌های مربوط به دکوراسیون کافه که دیگر جای خود را دارند. در هر صورت داشتن قفسه بندی مناسب برای کاربردهای مختلف در هر کافی شاپی یک مورد ضروری است.

راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ

میز کار راحت و کاربردی

میزکار اصلا شوخی بردار نیست، میزکار باید مناسب محل کار و فضای آشپزخانه باشد پس در راه اندازی کافی شاپ دقت کنید که وسایل را متناسب انتخاب کنید. نگذارید یک میز کار ناراحت و کوچک اعصاب کارکنان کافی شاپ را هنگام کار کردن به هم بریزد.

دستگاه کارت خوان

شما فکرش را بکنید مشتری کارت بانکیش را از کیف پولش دربیاورد و شما بگویید دستگاه کارتخوان نداریم! این موضوع ممکن است به اعتبار شما خدشه وارد کند و مشتری نگاهش نسبت به شما تغییر کند.

راه اندازی کافی شاپ

راه اندازی کافی شاپ

انواع کارت خوان ها

کارتخوان تلفنی (Dialup): این نوع دستگاه، ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع کارتخوان بوده که جهت اتصال به شبکه بانکی، از خطوط تلفنی استفاده می‌کند. کاربرد این دستگاه بیشتر در فروشگاه‌های خرد و با تعداد تراکنش متوسط می‌باشدکه به سادگی و با اتصال تلفن فروشگاه به کارتخوان قابل استفاده خواهد بود.

کارتخوان شبکه‌ای (Lan): این نوع دستگاه برای اتصال به شبکه بانکی از بستر شبکه و اینترنت استفاده می‌کند. کاربرد این دستگاه بیشتر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز خرید و فروشگاه‌های با تعداد تراکنش بالا می‌باشد و از سرعت مناسبی در پاسخگویی برخوردار است.

کارتخوان بی‌سیم: برای اتصال این نوع دستگاه به شبکه بانکی به یک سیم‌کارت تلفن همراه که قابلیت ارسال و دریافت داده از طریق شبکه اینترنت (GPRS) بر روی آن فعال باشد نیاز است. استفاده از این کارتخوان‌ها محدودیت مکانی نداشته و در هر نقطه تحت پوشش اپراتور تلفن همراه قابل استفاده می‌باشد. کارتخوان‌های بی‌سیم مناسب شرکت‌های پخش، تحویل حضوری و پیک می‌باشند.

 

اشتراک:

نظرات بسته اند